Zadnje aktivnosti

Zadnje aktivnosti korisnika mogu vidjeti samo registrirani korisnici.

Online korisnici

Online korisnike Agrokluba mogu vidjeti samo registirani korisnici.
Za potpune funkcionalnosti ovih servisa, prijavi se.

Promo

Vodotoranj u Vukovaru, Tvrđa u Osijeku, Katedrala u Zagrebu, Zidine u Dubrovniku i Dioklecijanova palača dugi niz godina sudjeluju u Satu za planet Zemlju

Šesnaestu godinu za redom svjetska organizacija za zaštitu prirode WWF poziva sve stanovnike svijeta, gradove, tvrtke i institucije da se priključe najvećoj svjetskoj ekološkoj inicijativi – Sat za planet Zemlju (Earth Hour). U ovoj akciji sudjeluje više od 180 zemalja svijeta, a WWF poziva gradove i mjesta i u Hrvatskoj da se pridruže akciji te 25. ožujka u 20:30 sati isključe dekorativnu rasvjetu na svojim prepoznatljivim građevinama i tako naglase da je svaki napor za očuvanje Zemlje vrijedan.

"Uz klimatsku krizu i onu zagađenja plastikom, gubitak bioraznolikosti ozbiljno prijeti očuvanju našeg planeta i toga moramo svi biti svjesni. Činjenica da su se populacije divljih vrsta smanjile za 69% od 1970. ukazuje nam na to koliki je naš utjecaj na planet. Moramo promijeniti svoje navike i razmišljati o očuvanju prirode puno više. Upravo je to svrha Sata za planet Zemlju – kroz jedan sat mraka osvijetlili taj golem problem koji dovodi u pitanje opstanak cijelog planeta", ističe direktorica komunikacija u WWF Adriji Petra Boić Petrač.

Zidine u Dubrovniku i Dioklecijanova palača već su dugi niz godina simboli Hrvatske koji ulaze na skromnu listu UNESCO-vih građevina u svijetu koje sudjeluju u ovoj akciji. Jednako tako, pedesetak gradova sa svojim simbolima poput Katedrale u Zagrebu, Tvrđe u Osijeku ili Vodotornja u Vukovaru, još od 2009. godine sudjeluju u ovoj akciji. U WWF-u se nadaju da će tako biti i ove godine te pozivaju gradonačelnike da uvrste svoje gradove u ovu akciju.

Sat za planet Zemlju pokrenut je 2007. godine u Australiji s ciljem podizanja svijesti o klimatskim promjenama. Već iduće godine inicijativa je provedena u nekoliko država, da bi 2010. bila upisana u Guinessovu knjigu rekorda kao najveći volonterski ekološki pokret. Prošle je godine u Satu za planet Zemlju sudjelovalo 187 država i milijuni građana diljem svijeta.