Zadnje aktivnosti

Zadnje aktivnosti korisnika mogu vidjeti samo registrirani korisnici.

Online korisnici

Online korisnike Agrokluba mogu vidjeti samo registirani korisnici.
Za potpune funkcionalnosti ovih servisa, prijavi se.

Promo

  • Kloniranje konja
  • 22.01.2023. 15:00

Zašto u Kini kloniraju konje?

Grlo imena Zhuang Zhuang je stvoreno u pekinškom laboratoriju Sinogene i klon je životinje uvezene iz Njemačke. Oždrijebila ga je surogat majka

Foto: Facebook/China News
  • 370
  • 38
  • 0

Kloniranje takmičarskih i rasnih konja postalo je praksa zbog genetskih poboljšanja u nekoliko zemalja svijeta od ranih 2000-ih. Prvi je oždrijebljen u Italiji 2003. godine.

VOA News prenosi da je kineska kompanija javnosti predstavila kloniranog konja prvog takve vrste u Kini te da je odobren za sportska takmičenja.

Tehnološki napredak

Grlo imena Zhuang Zhuang je stvoreno u pekinškom laboratoriju Sinogene i klon je životinje uvezene iz Njemačke. Oždrijebila ga je surogat majka. Crno ždrijebe je prvo iz grupe toplokrvnih pasmina rođeno u toj zemlji i službeno odobreno od strane Kineskog udruženja konjičke industrije.

Ondje je posljednjih godina uočen napredak ovog sporta, posebno skakanja. Daljnji rast ograničava nedostatak grla visokih performansi i zaostajanje u tehnologijama uzgoja.

"Razgovarao sam s kineskim jahačima koji sudjeluju na Olimpijskim igrama. Svi oni imaju obično dva ili tri konja, a svaki košta od nekoliko do 10 milijuna juana (1,38 milijuna eura)", rekao je Mi Jidong, izvršni direktor Sinogene. Smatra da kloniranje može pomoći u smanjenju cijene uzgoja.

Cilj je da ovaj sport učini manje ovisnim o uvoznim skupim životinjama, a kompanije su najavile da posjeduju tehnologije i spremne su za kloniranje ovaca, krava, svinja, pasa i mačaka.


Tagovi

Konj Kloniranje Klonirani konj Konjički sport Kloniranje životinja Cijena uzgoja Preponsko jahanje


Autorica

Ranka Vojnović

Više [+]

Diplomirana inženjerka poljoprivrede s dugogodišnjim iskustvom u povrćarstvu, zaljubljenica u ekološku poljoprivredu i druge oblike alternativne poljoprivrede poput biodinamike i permakulture.

Izdvojeni tekstovi

Izdvojen oglas

KLUB

Čestitamo vam Međunarodni dan mrkve!
Skoro da smo zaboravili na kraljicu mrkvicu, najvažniji sastojak svakog poštenog čušpajza.
Foto: Depositphotos/nblxer