Pretraživanje tekstova
Predstavnici Pokrajinske vlade uručili su predsednicima 40 vojvođanskih opština ugovore o dodeli novca za uređenje kanalske mreže u Vojvodini. Ukupna vrednost investicije je 920 miliona dinara, a kako tvrde zvaničnici, ona će imati mnoge ekonomske i privredne benefite.
Pokrajinski sekretar za poljoprivredu Vuk Radojević i potpredsednik vojvođanske vlade Đorđe Milićević uručili su predsednicima 40 vojvođanskih opština ugovore o dodeli bespovratnog novca koji je konkursom namenjen za uređenje kanalske mreže za odvodnjavanje poljoprivrednog zemljišta. Kako piše u saopštenju Pokrajinske vlade, ukupna vrednost investicije za 2017. godinu je 920 miliona dinara.
Đorđe Milićević, potpredsednik vojvođanske vlade kazao je da to jedna od najznačajnijih konkursnih linija koju dodeljuju vlada i Sekretarijat za poljoprivredu. On je napomenuo da postoje dva direktna benefita te investicije. Prvi je ekonomski, jer je reč o ulaganju koje će biti usmereno na pokrajinsku privredu, a drugi benefit je taj što će se nastaviti veoma ozbiljan posao održavanja sistema kanalske mreže duge preko 20 hiljada kilometara.
Kako je naglasio Milićević, redovnim održavanjem kanalske mreže biće ublažene štetne posledice velikih poplava, koje ugrožavaju i privredu i stanovništvo. S druge strane to će doprineti podsticanju intenzivnije poljoprivredne proizvodnje, strateški važne ne samo za Vojvodinu već i za čitavu Srbiju.
Sekretar za poljoprivredu Vuk Radojević istakao je da je pokrajinska vlada poseban akcenat stavila na vodoprivredu. Prema njegovim rečima, to potvrđuje i suma koja je rebalansom budžeta izdvojena za obnovu i održavanje mreže kanala za odvodnjavanje.
Kako je objasnio Radojević, u ukupnoj investiciji od 920 miliona dinara, resorni sekretarijat učestvovao je sa 480 miliona dinara, dok su lokalne samouprave zajedno izdvojile 440 miliona. Taj novac će biti iskorišćen za uređenje crpnih stanica, ispusta, ustava i propusta, to jest za sveobuhvatno uređenje vodoprivrednih objekata u sklopu kanalske mreže.
Foto: Antranians / Pixabay
Izvori
Tagovi
Konkurs Pokrajinski sekretarijat Poljoprivreda Kanalska mreža Lokalne samouprave Vodoprivreda Odvodnjavanje Vuk Radojević Đorđe Milićević Vojvodina
Autor
Više [+]
Marinko je profesor književnosti s višegodišnjim novinarskim iskustvom u elektronskim medijima. Naročito je zainteresovan za teme i zbivanja u agraru, a zamenik je urednika na Agroklubu.
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentariši!
Primer jednog od mnogobrojnih bezbednosnih izazova koje sa sobom donosi bavljenje poljoprivredom. Naime, zbog visokog nagiba a malog ugla u odnosu na put sa kojim se ukršta, ova ćuprija predstavlja jedno od najnebezbednijih prelaza u katast... Više [+]
Primer jednog od mnogobrojnih bezbednosnih izazova koje sa sobom donosi bavljenje poljoprivredom. Naime, zbog visokog nagiba a malog ugla u odnosu na put sa kojim se ukršta, ova ćuprija predstavlja jedno od najnebezbednijih prelaza u katastarskoj opštini Srpska Crnja u srednjem Banatu.
Kada se prelazi ćuprija iz pravca od Srpske Crnje naročito je opasno skretanje odmah udesno, jer je poznato više slučajeva da vozilo usled skraćenog ugla i eventualne pogrešne procene vozača završi u kanalu naspram prelaza. Takođe, sa jedne strane prelaza nedostaje metalna ograda!
Da bi se premostila ova prepreka preporuka iskusnijih vozača je da se sa prelaza skrene levo, pa da se u nastavku negde okrene i vrati nazad sa druge strane. Posebno treba biti obazriv ako se prevozi teret ili ako se upravlja masivnijim vozilom - poput kombajna!