Pretraživanje tekstova
Srbiju u novembru očekuje završna revizija u vezi sa IPARD programom, nakon čega bi poljoprivrednici mogli da očekuju prve konkurse.
Srbija bi u novembru trebalo da dobije zeleno svetlo od Evropske unije za korišćnje IPARD fonda, odnosno 175 miliona evra. Prvi pozivi za poljoprivrednike bi mogli da budu objavljeni do decembra ili januara.
Ovo je rečeno na drugom zasedanju Odbora za praćenje implementacije pretpristupnog programa za ruralni razvoj za period 2014-2020., koji je održan juče u Beogradu.
Državni sekretar Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Željko Radošević rekao je da je ovo alat za probleme sa kojima se suočavaju poljoprivrednici u Srbiji, posebno oni u područjima sa otežanim uslovima rada:
"Ukoliko u narednim godinama budemo efikasni i uspešno realizujemo mere IPARD II programa, sredstvima EU, države Srbije i uz finansijsko učešće poljoprivrednih proizvođača, možemo očekivati oko 400 miliona evra novih investicija u srpska sela".
Poljoprivrednici će do kraja godine dobiti vodič u kome će im biti objašnjeni svi detalji.
Završna revizija biće obavljena od 20. do 25. novembra. Izvršiće se provera operativne infrastrukture, a očekuje se pozitivno mišljenje.
Pomoćnik ministra poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Zoran Janjatović rekao je da će investicije u prvom ciklusu biti usmerene ka opremi i mehanizaciji za primarnu proizvodnju i prerađivačku industriju. Sredstva za preradu će obuhvatiti sva četiri sektora - mleko, meso, voće i povrće.
Foto: Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede
Izvori
Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Srbije
Tagovi
Zoran Janjatović Željko Radošević IPARD konkurs Revizija
Autorka
Više [+]
Urednik portala, diplomirani novinar i ljubitelj prirode. Omiljena izreka: Ko sme taj može, ko ne zna za strah, taj ide napred.
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentariši!
Primer jednog od mnogobrojnih bezbednosnih izazova koje sa sobom donosi bavljenje poljoprivredom. Naime, zbog visokog nagiba a malog ugla u odnosu na put sa kojim se ukršta, ova ćuprija predstavlja jedno od najnebezbednijih prelaza u katast... Više [+]
Primer jednog od mnogobrojnih bezbednosnih izazova koje sa sobom donosi bavljenje poljoprivredom. Naime, zbog visokog nagiba a malog ugla u odnosu na put sa kojim se ukršta, ova ćuprija predstavlja jedno od najnebezbednijih prelaza u katastarskoj opštini Srpska Crnja u srednjem Banatu.
Kada se prelazi ćuprija iz pravca od Srpske Crnje naročito je opasno skretanje odmah udesno, jer je poznato više slučajeva da vozilo usled skraćenog ugla i eventualne pogrešne procene vozača završi u kanalu naspram prelaza. Takođe, sa jedne strane prelaza nedostaje metalna ograda!
Da bi se premostila ova prepreka preporuka iskusnijih vozača je da se sa prelaza skrene levo, pa da se u nastavku negde okrene i vrati nazad sa druge strane. Posebno treba biti obazriv ako se prevozi teret ili ako se upravlja masivnijim vozilom - poput kombajna!