Razvoj novi proizvodnih pogona u Bjelovaru
Poduzeće Moira Laheza iz Bjelovara pokreće nove pogone koji će biti usmjereni na razvoj mini sirane i pogona za preradu mesa.
Poslovanje će biti temeljeno na načelima društvene, okolišne i ekonomske održivosti kod kojeg se stvorena dobit/višak prihoda u cijelosti ili većim dijelom ulaže za dobrobit zajednice.
Uz razvoj novih prehrambenih proizvoda, novo proizašla dodana vrijednost bit će vidljiva u stjecanju novih stručnih i poslovnih sposobnosti i vještina o društvenom poduzetništvu zaposlenika i ostalih članova zajednice, podupiranju poslovanje novih i postojećih društvenih poduzeća/društvenih poduzetnika i povećanju vidljivost društvenog poduzetništva putem informiranja javnosti i umrežavanja dionika.
Razvoj novih prerađivačkih pogona financiran je putem Otvorenog trajnog pozivom, jačanje poslovanja društvenih poduzetnika - faza I. po kojom su poduzeću Moira Laheza dodijeljena bespovratna sredstva za provedbu EU projekta "Vraćanje okusima kroz društveno poduzetništvo" UP.02.3.1.03.0054. Partneri na provedbi navedenog EU projekta su Bjelovarska - bilogorska županija, Tehnološki park Bjelovar i Bjelovarski centar za razvoj civilnoga društva.
Ukupna vrijednost EU projekta „Vraćanje okusima kroz društveno poduzetništvo" iznosi 1.187.007.95 kn. Projekt je financiran 85% bespovratnim sredstvima iz Europskog socijalnog fonda i 15% sredstvima iz državnog proračuna. Projekt se provodi kroz 30 mjeseci.
Više na www.moiralaheza.hr .
Saznajte više na www.strukturnifondovi.hr i www.esf.hr
Andrej Žalec
pre 2 godine
Dok dolazi nepovratni novac je ok. Kad treba da se radi sa profitom, propada. Tako je sa večinom tih projekata. Ljudi ako ne ulažu vlastiti novac, Više [+]