Pretraživanje tekstova
Po struci si novinar ili ti pisanje jednostavno leži? Odlično, jer tražimo selektora ekipe Agrokluba za mrežu dopisnika, spoljnih saradnika na teritoriji cele Srbije. Javi nam se i postani deo ekipe najveće onlajn zajednice poljoprivrednika!
Informacioni sistem Agroklub na internetu unazad 10 godina svakodnevno izveštava agrarnu javnost o zbivanjima u sektoru poljoprivrede i dešavanjima u ruralnom prostoru. Od osnivanja do danas objavili smo više od 40 hiljada tekstova i više hiljada različitih foto galerija i video priloga.
Upozoravali smo na probleme sela i vršili uticaj na agrarnu politiku. Bili smo na njivama, u voćnjacima i štalama, vinogradima i podrumima. Slušali, gledali i pisali o našim proizvođačima, ali i o svim izazovima današnje proizvodnje hrane. Posetili smo brojne sajmove, radili reportaže, intervjuisali stručnjake i tražili rešenja.
Zato smo danas najveći medij specijalizovan za poljoprivredu na internetu u tri države (SRB, RH i BiH) i svakoga dana nam poverenje daje više desetina hiljada posetilaca. Fudbalskim rečnikom - volimo da kažemo da svakoga dana napunimo jedan veliki stadion.
Naša ambicija je veća i želimo našim korisnicima da damo još više kvalitetnih informacija na osnovu kojih će oni sutra moći da donesu bolje odluke. Zato tražimo pojačanja!
Po struci si novinar/ka ili ti pisanje jednostavno leži? Srpski jezik imaš u malom prstu? Interesuju te teme proizvodnje hrane i života na selu? Koristiš društvene mreže? Spreman si na rad u maloj redakciji i fleksibilno radno vreme? Misliš da možeš samostalno da koordiniraš grupu novinara? Imaš iskustvo u internet novinarstvu?
Javi nam se i postani deo Agrokluba. Tako i ti možeš dati svoj doprinos razvoju našeg sela i agrara. Možeš pomoći očuvanju ruralnog prostora i tradicije.
Nudimo rad u maloj redakciji u Novom Sadu, redovna primanja i sva naša iskustva digitala.
Ako si se prepozna(la)o u gornjim redovima, pošalji nam svoju radnu biografiju na posao@agroklub.rs do 31.12.2018. godine sa više informacija o sebi. Želimo da znamo odakle si, koje teme te zanimaju ... i još mnogo toga.
Čujemo se i klikamo ili što bi stari englezi rekli 'All I want for Christmas is ... new job @Agroklub' ;)
P.S. Znaš nekoga kome ovo može biti zanimljivo? Prosledi!
Tagovi
Agroklub Urednik Konkurs Pisanje Radna biografija
Autorka
Više [+]
Verica je administrator Agroklub portala. Diplomirani je menadžer u turizmu - master, a "zalutala" je i pronašla se u poljoprivrednim vodama. Veruje u tradicionalne vrednosti i digitalne trendove.
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentariši!
Stršljenovi – prijetnja voću i ljudima, a evo kako ih možete uhvatiti Stršljenovi u ljetnom i jesenjem periodu postaju veliki problem u voćnjacima. Ovi snažni insekti privučeni su mirisom zrelog i oštećenog voća, pa tako često napadaju jabu... Više [+]
Stršljenovi – prijetnja voću i ljudima, a evo kako ih možete uhvatiti
Stršljenovi u ljetnom i jesenjem periodu postaju veliki problem u voćnjacima. Ovi snažni insekti privučeni su mirisom zrelog i oštećenog voća, pa tako često napadaju jabuke, kruške, šljive i drugo sezonsko voće. Plodove uništavaju snažnim čeljustima, ostavljajući ih neupotrebljivim, što voćarima nanosi značajne gubitke.
Osim štete u voćnjaku, stršljenovi su i ozbiljna opasnost za ljude. Njihov ubod može izazvati jaku bol, otok, alergijsku reakciju, a u težim slučajevima čak i životnu ugroženost. Za razliku od pčela, stršljen može ubosti više puta, pa susreti s njima nisu nimalo bezazleni.
Jednostavna zamka od plastične flaše
Srećom, postoji vrlo jednostavan način da se smanji njihov broj u voćnjaku – zamka od obične plastične flaše. Postupak je brz i ne zahtijeva posebne troškove:
Flašu prerežite nešto iznad pola.
Gornji dio okrenite naopako i vratite u donji dio, tako da otvor formira lijevak prema unutra.
Zamku okačite na stablo voćke ili postavite u blizini.
Kao mamac sipajte malo piva ili voćnog soka – najbolje rezultate daje pivo.
Privučeni mirisom, stršljenovi lako ulaze u zamku, ali put nazad ne mogu pronaći. Nakon samo nekoliko sati u njoj se može primijetiti veliki broj uhvaćenih insekata.
Efikasna i sigurna metoda
Ova metoda je jednostavna, jeftina i efikasna, a pri tome ne predstavlja nikakvu opasnost za ljude. Postavljanjem nekoliko ovakvih zamki voćari mogu značajno smanjiti broj stršljenova i sačuvati svoje voće, ali i sigurnost u voćnjaku.