Pretraživanje tekstova
Bečka poljoprivredna komora je stvorila regionalni brend "Stadternte Wien" (Bečka gradska žetva) koji će biti oznaka tamošnjih poljoprivrednika, povrtara, vinogradara i pčelara.
Da li je proizvedeno u Beču ili ne, pokazaće regionalni brand "Stadternte Wien" (Bečka gradska žetva), koju je kreirala tamošnja poljoprivredna komora. Oznaku će nositi proizvodi tamošnjih poljoprivrednika, povrtara, vinogradara i pčelara, piše wienerzeitung.
Dobiti je mogu samo koji su uzgajani na tlu austrijske metropole, a cilj joj je da spoji urbano i poljoprivredu koja je tamo vrlo raznovrsna.
Ovaj grad ima ukupno 5.700 hektara poljoprivrednih površina, od čega oko 4.300 otpada na oranice. Oko 543 hektara koristi se za hortikulturu, pre svega za uzgoj povrća, dok se vinova loza prostire na površini od 637 hektara.
Poljoprivrednici u glavnom gradu Austrije sade preko 40 različitih vrsta povrća, a godišnji rod dosegne i preko 70.000 tona. Najčešće se uzgajaju paradajz, krastavci i paprike.
Zanimljiva je činjenica i da je 2019. godine oko 65 odsto svih krastavaca proizvedenih u Austriji uzgajano upravo na tom području.
Kada je reč o organskim proizvodima, ovaj grad ima 27 odsto eko farmi i 1.700 hektara zemljišta namenjenih toj proizvodnji. Poznat je i po svojim vinima. Gradsko vinogradarsko dobro "Cobenzl" koje se prostire na površini od otprilike 60 hektara i posluje više od 100 godina proizvodi vina vrhunske kvalitete koja su osvojila brojne austrijske i međunarodne nagrade. Ove godine ono se okrenulo i organskom uzgoju.
Prošle godine podignut je i nivo kvaliteta njihovog piva. Najveći udeo u smesi slada poznatog piva "Wiener Original" sada dolazi od bečkog ječma koji uzgaja 17 poljoprivrednih preduzeća na površini od 105 hektara o čemu smo ranije pisali.
Od ukupno 645 poljoprivrednih gazdinstava (PG) u Beču većina se bavi proizvodnjom povrća i vina. Ali tu su i preduzeća za ratarsku proizvodnju, uzgoj voća kao i cveća i ukrasnog bilja kao i stočarska i šumarska gazdinstva. Svojim proizvodima brojna poljoprivredna gazdinstva obogaćuju kvalitet življenja svojih sugrađana.
Tagovi
Beč Stadternte Wien Poljoprivreda Urbano Brand
Autorka
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentariši!
Primer jednog od mnogobrojnih bezbednosnih izazova koje sa sobom donosi bavljenje poljoprivredom. Naime, zbog visokog nagiba a malog ugla u odnosu na put sa kojim se ukršta, ova ćuprija predstavlja jedno od najnebezbednijih prelaza u katast... Više [+]
Primer jednog od mnogobrojnih bezbednosnih izazova koje sa sobom donosi bavljenje poljoprivredom. Naime, zbog visokog nagiba a malog ugla u odnosu na put sa kojim se ukršta, ova ćuprija predstavlja jedno od najnebezbednijih prelaza u katastarskoj opštini Srpska Crnja u srednjem Banatu.
Kada se prelazi ćuprija iz pravca od Srpske Crnje naročito je opasno skretanje odmah udesno, jer je poznato više slučajeva da vozilo usled skraćenog ugla i eventualne pogrešne procene vozača završi u kanalu naspram prelaza. Takođe, sa jedne strane prelaza nedostaje metalna ograda!
Da bi se premostila ova prepreka preporuka iskusnijih vozača je da se sa prelaza skrene levo, pa da se u nastavku negde okrene i vrati nazad sa druge strane. Posebno treba biti obazriv ako se prevozi teret ili ako se upravlja masivnijim vozilom - poput kombajna!