Svoju ponudu traktora proširili su serijom AXOS 3 koja se odlikuje visokom nosivošću i prostranom kabinom visine do 2,50 m u klasi performansi ispod 120 KS, smeštenom između modela ARION 400 i AXOS 200.
Nemačka kompanija CLAAS predstavila je nove traktore serije AXOS 3, koji se odlikuju snažnim i efikasnim motorima, velikim točkovima, visokom nosivošću i prostranom kabinom čija maksimalna visina do gornje ivice krova iznosi 2,50 metara.
Pozicionirani između modela ARION 400 i AXOS 200, ovi traktori pripadaju klasi performansi ispod 120 KS, koji u proseku sprovode oko 40 odsto svojih radnih sati rukujući materijalima i obavljajući poslove oko dvorišta, ali istovremeno moraju biti dovoljno sposobni za zahtevan rad na njivi i travnjaku.
Zahtevi kupaca u ovom segmentu vrlo su raznoliki – traže kompaktne dimenzije i nisku ukupnu visinu kako bi traktori mogli da prolaze kroz vrata šupa i štala, beskompromisnu manevarsku sposobnost, visoku nosivost, agilno rukovanje, kao i izuzetnu udobnost za vozača.
"Novi AXOS 3 iz CLAAS-a može sve to, i više, jer osim što nosi isti DNK kao raniji AXOS 300 i CELTIS 300, može da se pohvali izvanrednim podacima o performansama u kombinaciji s nizom impresivnih karakteristika i jedinstvene opreme“, ističu iz Claasa.
Pokreće ga štedljiv i snažan 3,6-litarski FPT četvorocilindrični motor sa Stage V obradom izduvnih gasova, dostupan u četiri izvedbe snage – od 92 do 120 KS. Motor i rashladni sistem, provereni u modelima Nexos 200 i Axos 200, garantuju pouzdanost i lako dostupne delove i servisnu podršku.
"Rezervoar goriva od 160 litara omogućava dug rad bez čestog točenja, a motor podržava i korišćenje HVO biodizela, što smanjuje emisije. Novi model nudi spremanje dve brzine motora, velike gume za dobar prenos snage i stabilnost, kao i odlično upravljanje na zahtevnom terenu“, dodaju.
Veliki jubilej CLAAS-a: Proizvedena 250.000. kosilica u pogonu Bad Saulgau
Najveće brzine od 40 km/h postižu se pri štedljivih 1750 o/min, a u modelima opremljenim Revershift-om, možete menjati stepene prenosa pomoću dugmeta kvačila na ručici menjača umesto nožnog kvačila.
"Kabina dizajnirana isključivo za AXOS 3 nudi nisku visinu ispod 2,50 m, vrata koja se otvaraju do 180 stepeni s punom širinom od 88 cm te zasun koji može da se otključa spolja i iznutra, što sve zajedno omogućava lak ulazak i izlazak, posebno u skučenim prostorima“, ističu.
Prostrana unutrašnjost uključuje suvozačko sedište pune veličine, puno prostora za noge, brojne pregrade, dva USB priključka i jasno organizovanu upravljačku konzolu s instrumentima te opcioni sistem dinamičkog upravljanja koji smanjuje broj obrtaja volana pri manjim brzinama.
AXOS 3 impresionira nosivošću do 3.600 kg i zadnjim kapacitetom podizanja od 5.300 kg, dok dodatna prednja poluga nudi još 3.240 kg nosivosti za zahtevnije zadatke.
"Hidraulički sistem nudi do četiri dvostruka mehanička ventila s protokom od 60 ili 90 l/min, uključujući mogućnost mehaničke kontrole protoka, a zadnji i prednji PTO sistemi dostupni su u više konfiguracija za optimalan rad s različitim priključcima“, dodaju iz CLAAS-a.
Osim standardne vučne rude sa zglobnom osovinom, traktor može biti opremljen kuglom K80 s vučnim opterećenjem do tri tone za siguran prevoz teških prikolica.
"Dostupni su različiti modeli prednjih utovarivača iz serije CLLAS FL 100, uključujući FL 100, FL 100 E i FL 100 C, koji se mogu upravljati mehaničkom upravljačkom polugom Propilot ili elektrohidrauličkim E-Pilot S“, zaključuju.
E-Pilot S pak omogućava aktivaciju funkcija Fastlock i Speedlink za hidrauličko zaključavanje, otključavanje i automatsko vraćanje kašike prednjeg utovarivača.
Foto prilog
Tagovi
Autor