Zadnje aktivnosti

Poslednje aktivnosti korisnika mogu videti samo registrovani korisnici.

Online korisnici

Online korisnike Agrokluba mogu videti samo registrovani korisnici.
Za kompletne funkcionalnosti ovih servisa, prijavi se.

Promo

  • Mehanizacija
  • 16.07.2025. 18:00

Nova LEMKEN Solitair PT: Profesionalna sejalica nove generacije

Dubina rada, brzina rotora i brzina kretanja mogu se individualno podešavati, čime se omogućava prilagođavanje načinu obrade zemljišta, bilo da je reč o plitkom i brzom radu ili dubokoj, intenzivnoj obradi

Nova LEMKEN Solitair PT: Profesionalna sejalica nove generacije
Foto: LEMKEN
56
0
0

Nemačka kompanija LEMKEN, jedan od vodećih proizvođača poljoprivredne mehanizacije, predstavila je novu generaciju svoje Solitair sejalice – Solitair PT, inovativnu kombinaciju sejalice i rotacione drljače namenjenu profesionalnim poljoprivrednicima i pružaocima usluga. Ova nova kombinacija postavlja nove standarde u setvi, posebno u uslovima gde su efikasnost, svestranost i preciznost ključne.

Kvalitetna setva osnova je ravnomernog i uspešnog nicanja useva. U tome Solitair PT dolazi do izražaja sa integrisanom Zirkon rotacionom drljačom, koja ima četiri nosača zubaca po metru radne širine. Posebna raspodela zubaca, uz hidrauličko podešavanje dubine, koje dolazi kao standard, omogućava ravnomerno usitnjavanje i optimalan protok zemlje u svim uslovima.

Rezervoari velikog kapaciteta za maksimalnu efikasnost

Dubina rada, brzina rotora i brzina kretanja mogu se individualno podešavati, čime se omogućava prilagođavanje načinu obrade zemljišta, bilo da je reč o plitkom i brzom radu ili dubokoj, intenzivnoj obradi. Osim toga, poravnavanje tla moguće je podesiti hidraulički ili mehanički, što dodatno doprinosi vrhunskoj pripremi setvene površine.

Kako bi se povećala produktivnost, Solitair PT dolazi sa velikim metalnim rezervoarima. Kupci mogu birati između jednostrukog rezervoara kapaciteta 4.400 litara ili dvostrukog kapaciteta 5.100 litara (podeljenog u razmeri 40:60). Zahvaljujući komponentama otpornim na koroziju i integrisanoj osovini za mešanje, sistem za doziranje osigurava pouzdan rad čak i kod različitih vrsta semena ili đubriva.

lemken sijačica
Solitair PT nije impresivan samo po tehnici, već i po praktičnosti, kažu iz Lemkena

Srce nove Solitair PT sejalice je setvena traka sa dvostrukim diskosnim ulagačima, vođena paralelogramom. Dostupna je u dve verzije: OptiDisc M sa pritiskom do 45 kg i OptiDisc H sa pritiskom do 70 kg. Pritisak ulagača može se podešavati mehanički ili hidraulički, nezavisno od dubine setve, ključna prednost u uslovima promenljive strukture zemljišta i pri većim brzinama rada.

Za dodatno poboljšanje kontakta semena i tla, moguće je koristiti valjak sa trapeznim profilom, koji omogućava brzo i ravnomerno nicanje useva.

Praktična rešenja za svakodnevnu upotrebu

Solitair PT nije impresivan samo po tehnici, već i po praktičnosti. Omogućava lako manevrisanje, čak i kod širokih traktora. Dodaci poput prednjih gumenih valjaka, diskova za uklanjanje tragova točkova ili čistača tragova traktora osiguravaju potpuno prilagođavanje u različitim uslovima na terenu.

Sa novom Solitair PT sejlicom, ističu, LEMKEN donosi spoj napredne tehnologije, fleksibilnosti i preciznosti. Reč je o mašini koja je osmišljena za one koji u radu ne pristaju na kompromise. Efikasnost, kvalitet i svestranost čine ovu sejalicu pravim izborom za budućnost precizne i održive poljoprivrede.


Tagovi

LEMKEN Solitair PT Produktivnost Sejalica Kvalitet Svestranost


Autor

Ivica Korman

Više [+]

Diplomirani novinar, biciklist, hedonist (ne nužno tim redom). Dugogodišnji novinar i urednik u dnevnim štampanim medijima, a poslednjih nekoliko godina radio je kao glavni urednik dvotjednog časopisa za poljoprivredu.


Partner

LEMKEN GmbH & Co. KG

Bulevar Jovana Dučića 2, 21000 Novi Sad, Srbija
tel: +381 69 780 345, e-mail: slavkovic@lemken.com web: http://www.lemken.com

Izdvojeni tekstovi

Izdvojen oglas

KLUB

Godina 2023., druga dekada juna. Kukuruz u fazi oko 10. listova. Na porodičnom gazdinstvu Dunđerski u toku je bilo tretiranje kukuruza - ali nesvakidašnje! Ne, ovde se nije primenjivao herbicid ni insekticid, nego regulator rasta na osnovu... Više [+]