Pretraživanje tekstova
Zaključuje se da su nedobronamerni evropski dobavljači obustavili prevoz svojih proizvoda
Ruska služba za veterinarski i fitosanitarni nadzor (Roseljhoznadzor) uočila je danas oštar pad obima uvoza biljnih proizvoda u Rusiju, i to sa 170 teretnih vozila dnevno, koliko je bilo prethodnih dana, na oko 70 kamiona, saopštila je služba.
"Ako je do 6. avgusta na graničnom prelazu sa Belorusijom Krasnaja gorka, u Smolenskoj oblasti, dnevno prolazilo do 170 kamiona, danas taj broj nije veći od 70. Pri tome, većina njih dostavlja robu beloruskog porekla. Samo mali deo, ne više od 20 teretnih vozila, pripadaju izvoznicima iz drugih zemalja", navodi Roseljhoznadzor, a prenosi Tas.
Služba zaključuje da su nedobronamerni evropski dobavljači obustavili prevoz svojih proizvoda kojima su kršili uzvratne mere Rusije na ekonomske sankcije zapada.
Očigledno, razlog za to je činjenica da je 6. avgusta uništeno 70 tona zabranjenog voća i povrća. Takođe, kako se dodaje, treba napomenuti da ranije primenjivana mera Roseljhoznadzora vraćanja zaplenjene robe čiji je uvoz zabranjen, nije davala željeni efekat.
Dovoljno je reći da je u uslovima ekonomskih sankcija u protekloj godini, samo na graničnom prelazu Krasnaja gorka evropskim izvoznicima vraćeno oko 500 teretnih vozila, navodi se u saopštenju.
Prema Roseljhoznadzoru, slična situacija je i na prelazu Krasnij kamen u Brjanskoj oblasti. Iz istih razloga tamo je promet teretnih vozila koji prevoze biljne prozvode danas smanje pet puta u odnosu na prethodne dane.
Foto: depositphotos.com/zlikovec
Izvori
Tagovi
Rusija Uvoz biljnih proizvoda Ekonomske sankcije Evropski dobavljači
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentariši!
Godina 2023., druga dekada juna. Kukuruz u fazi oko 10. listova. Na porodičnom gazdinstvu Dunđerski u toku je bilo tretiranje kukuruza - ali nesvakidašnje! Ne, ovde se nije primenjivao herbicid ni insekticid, nego regulator rasta na osnovu... Više [+]
Godina 2023., druga dekada juna. Kukuruz u fazi oko 10. listova. Na porodičnom gazdinstvu Dunđerski u toku je bilo tretiranje kukuruza - ali nesvakidašnje! Ne, ovde se nije primenjivao herbicid ni insekticid, nego regulator rasta na osnovu rezultata iz višegodišnjih ogleda. Meni vrlo draga slika, jer smo te godine, zahvaljujući ovom tretiranju, uspeli da sačuvamo kukuruz od poleganja nakon niza superćelijskih oluja i imali najbolji prinos u ataru! #RuralFoto #Proizvodnja