Policija je preusmerila saobraćaj na alternativni pravac, a ratari kažu da će na blokadi ostati najverovatnije do kraja dana.
Poljoprivrednici iz Braničevskog okruga sa više od 200 traktora blokirali su brzu saobraćajnicu, izlaz na autoput u Požarevcu, nezadovoljni najavljenim otkupnim cenama pšenice i ječma. Policija je preusmerila saobraćaj na alternativni pravac, a ratari kažu da će na blokadi ostati najverovatnije do kraja dana.
"Za naredne dane ćemo videti, zavisi od raspoloženja ljudi. Želimo na ovaj način da pokažemo da smo nezadovoljni i da su najavljene cene novog roda pešnice od 18 dinara po kilogramu neodržive", kaže sa blokade za Agroklub predsednik Udruženja "Stig" iz Požarevca Nedeljko Savić.
Ističe da ih niko iz Ministarstva poljoprivrede nije kontaktirao, a na najavu da će Direkcija za robne rezerve otkupiti deo ovogodišnjeg roda pšenice kaže:
"Niti su objavili količine, niti cenu. Tako su nas prošle godine navukli, pa smo konkurisali za 100 tona, pa je posle bilo 19 tona, promenili su uredbu", tvrdi Savić.
Podsetimo, ministar poljoprivrede Dragan Glamočić trebao je prošle nedelje da dođe u Požarevac i razgovara sa poljoprivrednicima, ali je sastanak otkazan zbog, kako je navedeno iz resornog ministarstva, nepovoljnog zdravstvenog stanja ministra. Datum novog sastanka nije zakazan.
U znak podrške kolegama iz Braničevskog okruga u protestnu vožnju traktorima izašli su i ratari iz Banata okupljeni u Udruženje "Brestovački ratar". Oni su sa 25 traktora krenuli iz Banatskog Brestovca, a pod pratnjom policije ušli su u Pančevo.
"Idemo ka centru Pančeva, želimo da ljudi vide da smo nezadovoljni. Ovo je vožnja upozorenja, a za dalje ćemo videti", kaže zamenik predsednika Udruženja "Brestovački ratar" Miloš Stojadinović.
Protest je za danas u Bogatiću najavilo i Udruženje "Naše mleko".
Foto prilog
Tagovi
Autorka