Pretraživanje tekstova
"Na sednici je usvojena i izmenjena Uredba o obaveznoj proizvodnji i prometu hleba od brašna T-500, kojom se koriguje cena te životne namirnice, budući da su porasli troškovi proizvodnje, pre svega cene energenata", saopštila je Vlada Srbije.
Mada je Vlada Srbije krajem maja uredbom propisala da će najviša prodajna cena hleba "Sava" u narednih šest meseci biti 59 dinara, na jučerašnjoj sednici Vlada je usvojila Uredbu o prestanku važenja Uredbe o ograničenju visine cena osnovnih životnih namirnica.
Kako je saopšteno, ovo je učinjeno jer je tržište žitarica i brašna stabilizovano, zahvaljujući povoljnim vremenskim prilikama i većoj zasejanoj površini zemljišta.
"Na sednici je usvojena izmenjena Uredba o obaveznoj proizvodnji i prometu hleba od brašna T-500, kojom se koriguje cena te životne namirnice, budući da su porasli troškovi proizvodnje, pre svega cene energenata", saopštila je Vlada Srbije.
Iako se u saopštenju Vlade ne navodi nova cena hleba "Sava", kako prenosi N1, on će od sada koštati 62 dinara. Tačnije, maksimalna maloprodajna cena biće 62 dinara, a maksimalna proizvođačka 53,17 dinara, kada Uredba o obaveznoj proizvodnji i prometu hleba od brašna "T-500" stupi na snagu, a to je - osmog dana od dana objavljivanja u Službenom glasniku.
Kako smo objavili juče, Vlada je usvojila je i zaključak kojim se odobrava da Direkcija za robne rezerve pristupi otkupu određene količine pšenice roda 2025. godine, radi obezbeđivanja stabilnosti tržišta i zaštite domaćih poljoprivrednih proizvođača.
Vlada usvojila zaključak o otkupu određenih količina novog roda pšenice
Otkupna cena pšenice iznosiće 23 dinara po kilogramu plus PDV. Za sada nije saopšteno koje količine pšenice će otkupiti Direkcija za robne rezerve od proizvođača, a čeka se javni poziv za ovu meru.
Izvori
Tagovi
Uredba Hleb Promet hleba Cena hleba Tržište žitarica i brašna Vlada Srbije Otkup pšenice
Autorka
Više [+]
Diplomirana novinarka, zaljubljena u pisanu reč. Trudi se da bude dorasla novinarskom postulatu: "Rečima usko, a mislima široko".
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentariši!