Pretraživanje tekstova
Miroslav Ivić iz Bačke Palanke već 15 godina bavi se ratarstvom. Ne uzgaja žito, jer smatra da nije isplativa kultura. Više u prilogu iz emisije "U našem ataru" Vertigo produkcije.
Miroslav Ivić iz Bačke Palanke već 15 godina bavi se ratarstvom. Dominantne kulture koje uzgaja su ječam, soja i kukuruz, a žito izbegava. Tvrdi da ono nije isplativo i da ne unapređuje gazdinstvo.
Analizira zemljište svake tri godine, a primenjuje punu agrotehniku. Kaže i da mu je važno da održava takmičarsku duh sa samim sobom, pa tako projektuje prinose.
Iz iskustva kaže da su bolji prinosi kada se koristi navodnjavanje, ali da uz to mora da postoji i stajsko đubrivo, kako zemlja ne bi bila uništena. Iako je mehanizacija veoma važna, smatra da bi akcenat trebalo da se stavi na dobro zemljište i sigurni povrat novca.
Nije zadovoljan državnim subvencijama i smatra da su modeli drugih država mnogo bolji.
Tagovi
Miroslav ivić Bačka palanka Ratarstvo Žito
Autorka
Više [+]
Urednik portala, diplomirani novinar i ljubitelj prirode. Omiljena izreka: Ko sme taj može, ko ne zna za strah, taj ide napred.
Partner
Laze Nančića 2,
21000 Novi Sad,
Srbija
tel: +381 21 300 82 66,
e-mail: vertigons@gmail.com
web: http://www.poljoprivrednaemisija.com/
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentariši!
Na vojvođanskim poljima krenula je setva kukuruza. Ratari su u posao krenuli pre Vaskrsa i posle par dana odmora zbog praznika, setva je nastavljena i ukoliko vreme posluži, računaju da će setvu završiti do 1. maja. Kažu da je vreme idealno... Više [+]
Na vojvođanskim poljima krenula je setva kukuruza. Ratari su u posao krenuli pre Vaskrsa i posle par dana odmora zbog praznika, setva je nastavljena i ukoliko vreme posluži, računaju da će setvu završiti do 1. maja. Kažu da je vreme idealno da se najvažniji posao u godini obavi valjano, ali će rezultate truda i ulaganja znati tek u letnjim mesecima. Ovogodišnja setva biće skuplja nego prošlogodišnja zbog stalnog poskupljenja mineralnih đubriva. I mada nerado pričaju o troškovima, paori smatraju da će ih po hektaru bez arende setva izaći oko 100.000 dinara ali će pravi račun znati tek kada završe posao. Očekuju i subvencije 18.000 din/ha, jer svim poljoprivrednicima nisu još isplaćene. #setvakukuruza