Zadnje aktivnosti

Poslednje aktivnosti korisnika mogu videti samo registrovani korisnici.

Online korisnici

Online korisnike Agrokluba mogu videti samo registrovani korisnici.
Za kompletne funkcionalnosti ovih servisa, prijavi se.

Promo

  • Žetva kukuruza
  • 29.09.2016. 16:00

Suša smanjila prinose kukuruza u Rumuniji

Zbog dugoročne suše u pojedinim delovima Rumunije ovosezonski prinosi kukuruza, u toj zemlji, biće manji, ali i dalje mnogo bolji od prošlogodišnjih.

Suša smanjila prinose kukuruza u Rumuniji
Foto: bigstockphoto.com, rasica
  • 296
  • 33
  • 0

S obzirom na dugoročnu sušu u južnim i jugoistočnim delovima Rumunije, tokom leta, agencija UkrAgroConsult snizila je procenu prosečnih prinosa kukuruza, u toj zemlji, u sezoni 2016/17. Ipak, rezultat ovogodišnje procene bolji je od lanjskog zbog dovoljnih količina padavina u zapadnim i severozapadnim delovima Rumunije. To će delimično kompenzovati gubitke u ključnim rumunskim proizvodnim regijama.

Procena ovogodišnjeg roda kukuruza smanjena je za 850 hiljada Mt, u odnosu na prethodnu prognozu, koja je i dalje viša od rezultata ostvarenog, u sezoni 2015/16, od 8,1 miliona Mt, ali daleko iza rekordnog roda u sezoni 2014/15. Zbog slabijeg roda kukuruza, kako prognozira UkrAgroConsult, Rumunija će takođe, u sezoni 2016/17, ostvariti mnogo manji izvoz te žitarice.

Foto: bigstockphoto.com, rasica


Povezana biljna vrsta

Kukuruz

Kukuruz

Sinonim: - | Engleski naziv: Grain maize | Latinski naziv: Zea mays L.

Kukuruz je jednogodišnja biljka jarog tipa razvića, a dužina njegove vegetacije od nicanja do punog zrenja zavisi od osobine sorte, odnosno hibrida, s jedne strane, i uslova... Više [+]

Tagovi

Kukuruz Ratarstvo Prinosi Rumunija Vremenske prilike Izvoz Rod UkrAgroConsult Prognoza


Autor

Marinko Tica

Više [+]

Marinko je profesor književnosti s višegodišnjim novinarskim iskustvom u elektronskim medijima. Naročito je zainteresovan za teme i zbivanja u agraru, a zamenik je urednika na Agroklubu.