Pretraživanje tekstova
Predstavljamo sejalicu Amazone Cataya 3000 Super Twin Tec i Amazone roto drljaču KX 3001. Pogledajte prezentaciju ove odlične kombinacije priključaka!
Predstavljamo sejalicu Amazone Cataya 3000 Super Twin Tec i Amazone roto drljaču KX 3001.
Cataya 3000 je nadogradna sejalica sа 20 diskastih ulagača, a njen radni zahvat je tri metra. Poseduje kose stranice rezervoara za optimalan tok semena i TwinTeC ulagače sа duplim diskovima. Opterećenje pojedinačnog ulagača se podešava hidraulički, a iznosi do 60 kilograma.
Podešavanje dubine setve obavlja se preko integrisanih gumenih točkova, a priključak poseduje i unutrašnje čistače diskova. Sejalica ima i "Precis" dozirne valjke za minimalne ostatke i preciznu setvu. Opremljena je računarom Amatron 3 - ISOBUS terminal preko koga imamo nadzor brzine, setvene norme, stalnih tragova kao i posejane površine i utrošene količine semena. Računar je kompatibilan s ostalim Amazone priključcima. Težiina iznosi oko 1.150 kilograma.
Amazone roto drljača KX 3001, model sа reduktorom za traktore do 190 konjskih snaga. Radni zahvat drljače je tri metra, a ima i 10 duplih radnih tela koja poseduju brzu izmenu sa zaštitom od udara "Quick + Safe". Takođe, priključak ima i "Long-Life-drive" prenos za visoke performanse reduktora.
Rotodrljača poseduje trapezasti valjak fi 600 - na 15 centimetara. Čistači valjka presvučeni su materijalom otpornim na habanje. Rotodrljača radi sа tri brzine kardanskog vratila (540/750/1000 obrtaja u minuti). Ima kardansko vratilo Walterscheid P500 i bočne daske s oprugama za lakše podizanje.
U videu pogledajte rad sejalice Amazone Cataya 3000 Super Twin Tec!
Izvor i foto: Agroklub
Tagovi
Amazone Priključne mašine Amazone Cataya 3000 Super Twin Tec Amazone roto drljača KX 3001 Sejalica Roto drljača Setva ISOBUS Valjak
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentariši!
Primer jednog od mnogobrojnih bezbednosnih izazova koje sa sobom donosi bavljenje poljoprivredom. Naime, zbog visokog nagiba a malog ugla u odnosu na put sa kojim se ukršta, ova ćuprija predstavlja jedno od najnebezbednijih prelaza u katast... Više [+]
Primer jednog od mnogobrojnih bezbednosnih izazova koje sa sobom donosi bavljenje poljoprivredom. Naime, zbog visokog nagiba a malog ugla u odnosu na put sa kojim se ukršta, ova ćuprija predstavlja jedno od najnebezbednijih prelaza u katastarskoj opštini Srpska Crnja u srednjem Banatu.
Kada se prelazi ćuprija iz pravca od Srpske Crnje naročito je opasno skretanje odmah udesno, jer je poznato više slučajeva da vozilo usled skraćenog ugla i eventualne pogrešne procene vozača završi u kanalu naspram prelaza. Takođe, sa jedne strane prelaza nedostaje metalna ograda!
Da bi se premostila ova prepreka preporuka iskusnijih vozača je da se sa prelaza skrene levo, pa da se u nastavku negde okrene i vrati nazad sa druge strane. Posebno treba biti obazriv ako se prevozi teret ili ako se upravlja masivnijim vozilom - poput kombajna!