Pretraživanje tekstova
Zahtev se podnosi na osnovu javnog poziva koji raspisuje Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede.
Vlada Republike Srbije usvojila je Uredbu o finansijskoj podršci poljoprivrednim proizvođačima šećerne repe roda 2023. godine radi stabilizacije proizvodnje šećerne repe i šećera. Pomoć poljoprivrednim proizvođačima šećerne repe će popraviti konkurentnost čitavog sektora i uticati na bolje povezivanje svih aktera u proizvodnom lancu, stoji na sajtu Ministarstva poljoprivrede.
Pravo na korišćenje finansijske podrške imaju pravna lica, preduzetnici i fizička lica - nosioci komercijalnog porodičnog poljoprivrednog gazdinstva pod uslovima:
Pravo na finansijsku podršku za šećernu repu, ostvaruje se u iznosu od 35.000 dinara po hektaru prijavljene i zasejane šećerne repe, a najviše do 500 hektara za ostvareni prinos od najmanje 50 tona po hektaru plative šećerne repe.
Poljoprivredni proizvođač ima pravo na korišćenje sredstava ako je celokupan ostvareni prinos šećerne repe na ugovorenim površinama isporučio proizvođačima šećera.
Zahtev se podnosi na osnovu javnog poziva koji raspisuje Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede - Uprava za agrarna plaćanja.
Više o ovome možete videti u prilogu ispod teksta.
Dokumenti
Tagovi
Uredba Finansijska podrška Prinos šećerne repe Proizvodnja šećerne repe
Autor
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentariši!
Na vojvođanskim poljima krenula je setva kukuruza. Ratari su u posao krenuli pre Vaskrsa i posle par dana odmora zbog praznika, setva je nastavljena i ukoliko vreme posluži, računaju da će setvu završiti do 1. maja. Kažu da je vreme idealno... Više [+]
Na vojvođanskim poljima krenula je setva kukuruza. Ratari su u posao krenuli pre Vaskrsa i posle par dana odmora zbog praznika, setva je nastavljena i ukoliko vreme posluži, računaju da će setvu završiti do 1. maja. Kažu da je vreme idealno da se najvažniji posao u godini obavi valjano, ali će rezultate truda i ulaganja znati tek u letnjim mesecima. Ovogodišnja setva biće skuplja nego prošlogodišnja zbog stalnog poskupljenja mineralnih đubriva. I mada nerado pričaju o troškovima, paori smatraju da će ih po hektaru bez arende setva izaći oko 100.000 dinara ali će pravi račun znati tek kada završe posao. Očekuju i subvencije 18.000 din/ha, jer svim poljoprivrednicima nisu još isplaćene. #setvakukuruza