Zadnje aktivnosti

Poslednje aktivnosti korisnika mogu videti samo registrovani korisnici.

Online korisnici

Online korisnike Agrokluba mogu videti samo registrovani korisnici.
Za kompletne funkcionalnosti ovih servisa, prijavi se.

Promo

  • Pojačane kontrole
  • 09.01.2025. 10:30

Protiv pet osoba podnete prijave za nedozvoljen ribolov

U cilju sprečavanja ribokrađe sprovedeno je i nekoliko opsežnih akcija.

Protiv pet osoba podnete prijave za nedozvoljen ribolov
Foto: JVP "Vode Vojvodine"
  • 273
  • 39
  • 0

U periodu božićnih i novogodišnjih praznika ribočuvarska služba "Voda Vojvodine" pojačano je kontrolisala ribolovne vode na područjima kojima upravlja, saopšteno je iz JVP "Vode Vojvodine".

"Tokom vanrednih prazničnih akcija, u kojima je učestvovalo 20 ribočuvara sa 10 čamaca, zaplenjeno je i nekoliko improvizovanih gumenih čamaca, kao i jedan metalni. Protiv pet osoba podnete su prijave za nedozvoljen ribolov", navodi se.

U cilju sprečavanja ribokrađe sprovedeno je i nekoliko opsežnih akcija, što je u zbiru rezultiralo pronalaženjem i oduzimanjem 220 komada mrežarskih alata, ukupne dužine sedam kilometara.

Kontrolama su bili obuhvaćeni Dunav, kompletna kanalska mreža Dunav-Tisa-Dunav, kao i zaštićena područja "Voda Vojvodine".

Nezakonito lovili ribu na kanalu, uhvaćeni dok su izvlačili mreže

Iz ovog preduzeća napominju da će, zahvaljujući savremenoj opremi, obučenosti i posvećenosti ribočuvara, nastaviti predano i savesno da štite vode koje su im poverene.


Izvori

Javno vodoprivredno preduzeće Vode Vojvodine


Tagovi

Nedozvoljen ribolov Kontrole JVP "Vode Vojvodine" Ribočuvarska služba Prijave za nedozvolejn ribolov


Autorka

Dinka Bogunović

Više [+]

Diplomirana novinarka, zaljubljena u pisanu reč. Trudi se da bude dorasla novinarskom postulatu: "Rečima usko, a mislima široko".

Izdvojeni tekstovi

Izdvojen oglas

KLUB

Učenici Mlekarske škole u školskoj radionici proizvode pirotski kačkavalj, jogurt i sireve, a redovni su i na svim takmičenjima širom Srbije..