Pretraživanje tekstova
Krupna šumska životinja očigledno ne preza ni od čega i uvek se vraća baš u pčelnijak Toma Kolarevića.
Pčelar Tomo Kolarević iz Ivanjice na velikim mukama je već danima, jer njegove košnice su svaku noć na udaru medveda već duže vreme. Prvo je krupna zver došla u pčelinjak u Komadinama, a onda je kako bi spasio šta je preostalo košnice preneo u selo Vučak, ali gladni medved došao je i tamo, prenosi RINA.
"Taj pčelinjak sam napravio baš čvrsto, ogradio ga i sve ostalo, ali to očigledno nije prepreka da medved bukvalno svaku noć dođe i uništi šta mu se nađe pod šapom", kaže za ovaj medij Kolarević kome je do sada uništeno 25 košnica.
On dodaje da se nalazi u bezizlaznoj situaciji, jer krupna šumska životinja očigledno ne preza ni od čega i uvek se vraća baš u njegov pčelnijak.
"Ja dežuram, nekad do dva, tri sata u noć, ali kako ja odem, on se pojavi. Jednom sam otišao predveče i vratio se oko devet sa sinom da dežuramo, ali je medved već iskoristio priliku i došao dok nas nije bilo. Kao da prati situaciju iz prikrajka i upada kad pčele ostanu same", kaže beznadežni pčelar.
Ograda nije bila dovoljna: Medved napravio štetu u pčelinjaku
Početkom godine, bila je slična situacija u okolini Nove Varoši. Prvu noć medved je preskočio ogradu visoku preko metar, polomio četiri košnice i preturio dve. Tri noći kasnije opet je svratio.
Tagovi
Napad medveda Napad na košnice Tomo Kolarević Uništen pčelinjak Komadine Vučak
Autorka
Više [+]
Diplomirani novinar specijalizovan za agro novinarstvo. U poslu i životu vodi se Ničeovom formulom sreće: jedno "da", jedno "ne", jedna prava linija, jedan cilj...
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentariši!
Ni nakon godinu dana od kako je u atarima sela Nakova kod Kikinde stradalo preko 1.000 ptica, ovaj slučaj najmasovnijeg trovanja ptica u Evropi ne samo da nije dobio sudski epilog, već je javnost uskraćena i za saznanja o rezultatima analiz... Više [+]
Ni nakon godinu dana od kako je u atarima sela Nakova kod Kikinde stradalo preko 1.000 ptica, ovaj slučaj najmasovnijeg trovanja ptica u Evropi ne samo da nije dobio sudski epilog, već je javnost uskraćena i za saznanja o rezultatima analiza uginuća i istrage. Kao logična posledica nekažnjavanja ovakvih zločina, ova godina je započela talasom trovanja u kojima je Srbija ostala bez jedinki brojnih zaštićenih i strogo zaštićenih ptičjih vrsta. U poslednja dva meseca, kako navode iz Društva za zaštitu i proučavanje ptica Srbije, u 10 različitih slučajeva, nastradalo je 19 jedinki retkih, ugroženih i strogo zaštićenih ptica grabljivica. Sve okolnosti uginuća ptica ukazuju na trovanje. #trovanjeptica
Foto: Društvo za zaštitu i proučivanje ptica Srbije