Pretraživanje tekstova
Prema poslednjem kvartalnom izveštaju za prethodnu godinu najskuplji hektar je bio u Južnobačkom okrugu i to 31.900 evra, dok su se najeftinije parcele prodavale na jugu i istoku Srbije, gde se hektar mogao dobiti za svega 300 evra.
Najskuplje poljoprivredno zemljište u Srbiji u poslednjem kvartalu 2022. godine, kako je objavio Republički geodetski zavod, prometovano je u Novom Bečeju po ceni od 605.000 evra za 50,2 hektara, dok je najskuplji kvadrat poljoprivrednog zemljišta prometovan na opštini Stara Pazova (Stari Banovci) po ceni od 18 evra po metru kvadratnom za parcelu površine 2,6 hektara.
Prema poslednjem kvartalnom izveštaju za prethodnu godinu najskuplji hektar je bio u Južnobačkom okrugu i to 31.900 evra, što je čak i manje u odnosu na isti period 2021. godine. Iza njega, po maksimalnoj ceni, nalazi se Sremski okrug gde je plaćeno 29.550 evra po hektaru, što je za 2.350 evra manje od maksimalnog iznosa godinu dana ranije.
U Šumadiji i Zapadnoj Srbiji je maksimalna cena zemljišta 25.000 evra, dok je za 2.600 evra manje u Beogradskom regionu (22.400 evra). Maksimalna cena u Južnobanatskom okrugu išla je do 21.250, a u Zapadnobačkom 20.850 evra.
Što se maksimalnih cena tiče, nešto niže su bile u ostalim regionima, u Južnoj i Istočnoj Srbiji 19.500, Severnobačkom okrugu 18.900, Srednjobanatskom 17.500. Na severu Banata, cena za hektar zemljišta je najviše išla do 16.900 evra.
Najjeftinije parcele su se prodavale na jugu i istoku Srbije, a hektar zemljišta ste mogli dobiti za svega 300 evra. U Šumadiji i Zapadnoj Srbiji je najmanja cena hektara bila nešto veća - 500 evra. U Beogradskoj oblasti se najjeftinija parcela poljoprivrednog zemljišta mogla naći i za 1.000 evra, što je za 200 evra manje od cena iz istog perioda 2021. godine.
U Vojvodini se najjeftinija zemlja mogla kupiti u Banatu, gde je u Severnobanatskom okrugu cena bila 1.200 evra, a u Južnobanatskom 1.300 evra. Na srednjem delu ove oblasti, najmanja cena zemljišta je plaćena 1.950 evra. U Sremu je minimalna cena bila nešto veća nego u Banatu i iznosila je 2.050 evra, dok je u Bačkoj minimalna cena zemljišta bila najskuplja.
U Južnobačkom okrugu je iznosila 2.500 evra po hektaru, Zapadnobačkom 2.600, a u Severnoj Bačkoj je najeftinija parcela bila čak 4.900 evra.
U odnosu na pre četiri godine, u ovom kvartalu se najveća razlika oseti u Sremu, jer je 2019. godine maksimalna cena hektara plaćena skoro 9.000 evra manje nego ove godine. U Šumadiji je cena viša za 7.450 nego pre četiri godine u istom kvartalu, dok je na severu Banata razlika svega 100 evra.
Tagovi
Cene poljoprivrednog zemljišta Najskuplja oranica Najjeftinija zemlja Republički geodetski zavod
Autor
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentariši!
Damir Senjan
pre 4 dana
Sjeti se ja kako to bolje unovčiti, bereš lišče i prodaješ na moru kao kupače gače ili bade kostim od lista suncokreta pa nam možda i turizam Više [+] procjeta 😂😂😂😂😂. Ako su mogli Adam i Eva što nibi mogli i mi prodavati turistima novi Hrvatski brend sa nazivom KOSTIM BADE smirisom ulja. Vedran će biti honorarno zaposlen na fiksnoj blagajni, da nemamo problem sa poreznom 🤔. Maja nek udara turistima Q ar-kod ako Vedran zabrlja oko naplate 😂😂😂😂😂.
Damir Senjan
pre 4 dana
Karolina ja sam ti svaki dan sada u njemu sa kčerkom poslije 18:00. Ima gdje koja ambrozija i koji grm divljega sirka da to počistimo. Previše Više [+] hodanja, grebe po nogama i rukama ali to moramo počisti ali vragec još nije procvijetao. Na svakoj parceli jedan cvijetič, kao da me zeza a ja jedva čekam da polje bude u punom cvatu da vidim što sam to zasadio.
Damir Senjan
pre 4 dana
Syngentinom NK Neoma tu sam se ja dvoumio Syengeta Neoma ili Lidea , pa kod tebe to izgleda odlično. U mom kraju tko pasadio Neoma ni sličan tvome na Više [+] slici ili mome na polju. Imate bolje zemlje nego mi ovdje. Dobro da sam se ja predomislio pa uzeo Lidea od svih u okolici i okolnih sela bar za ovaj moj dio tvrde škrte ilovače, odlično izgleda kao da sam posadi šumu sa ogromnim listovima za pokriti pračni krevet. Hvala ti na infu Karolina i samo da nebude tuče poslije ovih užasnih vručina da bolje zaulji.
Karolina Rastija
pre 1 nedelju
Damire, radi se o Syngentinom NK Neoma sjemenu Damire, radi se o Syngentinom NK Neoma sjemenu
Damir Senjan
pre 1 nedelju
Karolina Rastija Daj pitaj ja sam tek danas u svome primjetio da ima naznake kroz nekih 7 dana da bi pustio cvjetiče. Ja sam skoro na vrhu Bilogore Više [+] pa kod nas inače sve malo kasnije procvjeta. Jedan dio oko sorti znam Srednje rani, Srednje rani kasno dozrijevanje i Kasni sa kasnim dozrijevanjem. Ja udari baš ono što ovdje kod mene niko nema Lideino sjeme sa Srednje kasno dozrijevanje. Bilo je problema sa sjemenom svih kultura, sorte koje slabije imaju prinose koliko hočeš, a sa večim prinosima na kapaljku. Inače sam izabrao s bratom Aromatic Lidea ali stigao odgovor da to neče poslati jer staro sjeme upitna klijavost. Vidjet čemo što će biti samo da nebude kombajniranje za Božić ili novu godinu. Nama je teško ovdje izabrati sorte ili ti dođe prerano prinos nikakav, pa se bira malo da je kasnije i da se ostvare prinosi. Ali i zbog ovih velikih vručina pogotovo ako je suša, dolazi u obzir samo OSSK SJEME. Ostali hibridi ne ali ovo što vidim na slici DA za ovaj moj dio pa makar i kasnije malo dođe nekih mjesec dana u dozrijevanju.
Karolina Rastija
pre 1 nedelju
Cijeli je već procvao, jučer sam ga baš fotkala, objavit ću u novom postu. Ne znam koja je sorta točno, pitat ću muža :) Cijeli je već procvao, jučer sam ga baš fotkala, objavit ću u novom postu. Ne znam koja je sorta točno, pitat ću muža :)
Damir Senjan
pre 1 nedelju
Pa koja ti ovo sorta, meni nikako da procvate iako malo vegetacijski moj kraj kasni ali več je trebao pustiti neki cvijetić. Pa koja ti ovo sorta, meni nikako da procvate iako malo vegetacijski moj kraj kasni ali več je trebao pustiti neki cvijetić.