Pretraživanje tekstova
Bez aktivnog učestvovanja lokalnih poljoprivrednika ovaj projekst nikada ne bi bio sproveden, istakao je ministar poljoprivrede savezne pokrajine Meklenburg-Zapadna Pomeranija dr Till Bakhaus.
Nemačka savezna pokrajina Meklenburg-Zapadna Pomeranija u rekordnom vremenu izgradila je 62,4 kilometara dugu ogradu kako bi zaštitila svoju divljač od virusa afričke svinjske kuge (ASK) duž granice sa Poljskom.
Redovne kontrole na tom području obavlja Državna agencija za šumarstvo, koja proverava sprečava li ograda dolazak divljih svinja.
"Ona je važan element za prevenciju od ASK-a", izjavio je ministar poljoprivrede te pokrajine dr Till Bakhaus za top agrar.
Kaže da je ograda pored mnogih drugih epidemioloških i higijenskih mera osigurala da epidemija još nije izbila na njihovom području te da je njihova odluka bila ispravna.
Nemačka Vlada uložila je više od milion evra za postavljanje. Sa konstruiranjem su započeli u julu prošle godine, a radove završili do kraja septembra.
"To je bilo moguće samo zato što su vlasnici zemljišta pristali na gradnju", rekao je Bakhaus istaknuvši kako bez njihovog aktivnog učestvovanja i lokalnih poljoprivrednika ovaj projekat nikada ne bi bio sproveden. Trenutno se priprema dogovorena naknada za vlasnike koji će godišnje dobiti 0,70 evra po metru ograde koji se nalazi na njihovom posedu. Merenja su završena, a isplata je krenula 1. jula.
"Od početka je bilo važno da uprkos barijeri, poljoprivredno i šumarsko gazdinstvo kao i turistička upotreba staza i dalje budu mogući", napomenuo je ministar. Ali, kaže da su inspekcije, nažalost, utvrdile da pojedinci nisu za sobom zatvarali ogradu što je omogućilo svinjama da uđu u državu.
"S obzirom na pretnju koju predstavlja ova bolest, molim prolaznike i meštane da ih dobro zatvaraju", poručio je.
Tagovi
Nemačka ASK Ograda Poljska Divlje svinje
Autorka
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentariši!
Primer jednog od mnogobrojnih bezbednosnih izazova koje sa sobom donosi bavljenje poljoprivredom. Naime, zbog visokog nagiba a malog ugla u odnosu na put sa kojim se ukršta, ova ćuprija predstavlja jedno od najnebezbednijih prelaza u katast... Više [+]
Primer jednog od mnogobrojnih bezbednosnih izazova koje sa sobom donosi bavljenje poljoprivredom. Naime, zbog visokog nagiba a malog ugla u odnosu na put sa kojim se ukršta, ova ćuprija predstavlja jedno od najnebezbednijih prelaza u katastarskoj opštini Srpska Crnja u srednjem Banatu.
Kada se prelazi ćuprija iz pravca od Srpske Crnje naročito je opasno skretanje odmah udesno, jer je poznato više slučajeva da vozilo usled skraćenog ugla i eventualne pogrešne procene vozača završi u kanalu naspram prelaza. Takođe, sa jedne strane prelaza nedostaje metalna ograda!
Da bi se premostila ova prepreka preporuka iskusnijih vozača je da se sa prelaza skrene levo, pa da se u nastavku negde okrene i vrati nazad sa druge strane. Posebno treba biti obazriv ako se prevozi teret ili ako se upravlja masivnijim vozilom - poput kombajna!