Pretraživanje tekstova
Nije bilo lako dobiti mašine u vreme žetve, a za slaganje konstrukcije šatora je trebalo dva dana.
Australijanac Kingsli Vandersi je stručnjak za preciznu poljoprivredu u Vanderfieldu i obožavalac John Deere-a koji je organizovao svoju svadbu na jedinstven način - u velikom šatoru čiju su konstrukciju činili kombajni prepoznatljive zelene boje. Ovom akcijom želeo je da oda počast i svom pokojnom dedi Gordonu Vandersiju koji je 1963. godine osnovao spomenutu kompaniju Vanderfield za distribuciju poljomehanizacije, piše queenslandcountrylife.
Prisećajući se svadbe održane u Old Rejinvort Fortu na periferiji Kvinslanda, Kingsli i njegova novopečena supruga Kloi kažu da izgradnja tako jedinstvenog mesta nije bila jednostavna stvar.
Bila su potrebna dva dana za postavljanje šatora koji je bio raspoređen na šest kombajna John Deere S-serije, tačnije na njihovim produženim cevima za istovar. Koristili su četiri modela S770, jedan S670 i jedan S780, a pozajmio ih je od prijatelja i komšija.
Postojalo je samo jedno pravilo - mašine su morale da budu zelene, a dobiti heder u vreme žetve nije bilo lako. Trebalo im je dva dana da slože tri glave i pričvrste prilagođenu ceradu na ispružene "puževe".
Supruga Kloi ne dolazi iz poljoprivredne porodice, ali je cenila rad koji je uložen u projekat njenog sadašnjeg supruga i veoma joj se svidela cela instalacija. Na svadbi je bilo 120 gostiju.
Tagovi
John Deer Kombajn Venčanje Svadba pod kombajnom
Autorka
Više [+]
Ranka je diplomirani inženjer poljoprivrede sa dugogodišnjim iskustvom u povrtarstvu, zaljubljenik u organsku poljoprivredu i druge oblike alternativne poljoprivrede poput biodinamike i permakulture.
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentariši!
Primer jednog od mnogobrojnih bezbednosnih izazova koje sa sobom donosi bavljenje poljoprivredom. Naime, zbog visokog nagiba a malog ugla u odnosu na put sa kojim se ukršta, ova ćuprija predstavlja jedno od najnebezbednijih prelaza u katast... Više [+]
Primer jednog od mnogobrojnih bezbednosnih izazova koje sa sobom donosi bavljenje poljoprivredom. Naime, zbog visokog nagiba a malog ugla u odnosu na put sa kojim se ukršta, ova ćuprija predstavlja jedno od najnebezbednijih prelaza u katastarskoj opštini Srpska Crnja u srednjem Banatu.
Kada se prelazi ćuprija iz pravca od Srpske Crnje naročito je opasno skretanje odmah udesno, jer je poznato više slučajeva da vozilo usled skraćenog ugla i eventualne pogrešne procene vozača završi u kanalu naspram prelaza. Takođe, sa jedne strane prelaza nedostaje metalna ograda!
Da bi se premostila ova prepreka preporuka iskusnijih vozača je da se sa prelaza skrene levo, pa da se u nastavku negde okrene i vrati nazad sa druge strane. Posebno treba biti obazriv ako se prevozi teret ili ako se upravlja masivnijim vozilom - poput kombajna!