Pretraživanje tekstova
Prema počiniocu će, u okviru nadležnosti Komunalne milicije i Ekološe inspekcije grada, biti izrečena kazna i pokrenut prekršajni postupak.
U popodnevnim časovima, u ponedeljak (29.5.) primećena je intezivno zelena boja u reci Đetinji u Užicu, nakon čega su na teren izašli Komunalna milicija, Ekološka inspekcija grada Užica i republički ekološki inspektor. U saradnji sa građanima otkriven je uzrok i počinilac ovog dela.
Reč je o preduzetničkoj radnji koja se bavi prozvodnjom šampona za pranje automobila. Navodno, kako je izjavio vlasnik radnje, šampon se pravi na biljnoj bazi, a do izlivanja u Jaz na Međaju došlo je prilikom pranja prostorija u kojima se odvija proizvodnja, istražilo je Ministarstvo zaštite životne sredine?
Prema počiniocu će, u okviru nadležnosti Komunalne milicije i Ekološe inspekcije grada, biti izrečena kazna i pokrenut prekršajni postupak, a republički ekološki inspektor će u okviru svojih nadležnosti izvršiti nadzor, radi preciznog utvrđivanja materija koje se koriste u proizvodnji i preduzeti mere u skladu sa zakonom.
"Najoštrije osuđujemo neodgovorno ponašanje koje je opravdano uznemirilo građane, bez obzira, što nije bilo posledica po riblji fond u reci Đetinji", poručili su iz ministarstva.
Tagovi
Reka Đetinja Ministarstvo zaštite životne sredine Kazna Obojena reka Ekološki nemar Šampon za pranje automobila
Autorka
Više [+]
Diplomirani novinar specijalizovan za agro novinarstvo. U poslu i životu vodi se Ničeovom formulom sreće: jedno "da", jedno "ne", jedna prava linija, jedan cilj...
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentariši!
Ni nakon godinu dana od kako je u atarima sela Nakova kod Kikinde stradalo preko 1.000 ptica, ovaj slučaj najmasovnijeg trovanja ptica u Evropi ne samo da nije dobio sudski epilog, već je javnost uskraćena i za saznanja o rezultatima analiz... Više [+]
Ni nakon godinu dana od kako je u atarima sela Nakova kod Kikinde stradalo preko 1.000 ptica, ovaj slučaj najmasovnijeg trovanja ptica u Evropi ne samo da nije dobio sudski epilog, već je javnost uskraćena i za saznanja o rezultatima analiza uginuća i istrage. Kao logična posledica nekažnjavanja ovakvih zločina, ova godina je započela talasom trovanja u kojima je Srbija ostala bez jedinki brojnih zaštićenih i strogo zaštićenih ptičjih vrsta. U poslednja dva meseca, kako navode iz Društva za zaštitu i proučavanje ptica Srbije, u 10 različitih slučajeva, nastradalo je 19 jedinki retkih, ugroženih i strogo zaštićenih ptica grabljivica. Sve okolnosti uginuća ptica ukazuju na trovanje. #trovanjeptica
Foto: Društvo za zaštitu i proučivanje ptica Srbije