• Zakup zemljišta
  • 10.06.2021. 10:00

Više od 7.360 ha državnog poljoprivrednog zemljišta moguće zakupiti u Zrenjaninu

U ponudi je najviše pašnjaka, u površini od 3.440 ha, od toga najzastupljeniji su pašnjaci treće klase - 2.187 ha.

Više od 7.360 ha državnog poljoprivrednog zemljišta moguće zakupiti u Zrenjaninu
Foto: Depositphotos/racorn

Raspisan je oglas za drugi krug javnog nadmetanja za davanje u zakup poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini za područje grada Zrenjanina, obaveštava Uprava za poljoprivredno zemljište

Ukupna površina koja se nudi u zakup iznosi 7.366,4 ha. Period zakupa je 15 godina za 1.121 jedinicu javnih nadmetanja, dok je 38 jedinica javnih nadmetanja oglašeno na jednu godinu.

U ponudi je najviše pašnjaka, u površini od 3.440 ha, od toga najzastupljeniji su pašnjaci treće klase - 2.187 ha. Početna cena za ovu klasu pašnjaka u drugom krugu iznosi 16,9 evr/ha. Takođe, u ponudi je skoro 2.000 ha njiva, kao i 980 ha površine pod livadama. Početna cena za njivu treće klase je 84,7 evr/ha.

Kako se prijaviti za nadmetanje?

Od ove godine ponude za javna nadmetanja se dostavljaju elektronskim putem, kroz aplikaciju Digitalno javno nadmetanje. Na ovaj način, svi zainteresovani poljoprivredni proizvođači lako i jednostavano mogu poslati svoje ponude, bilo da koriste računar ili mobilni telefon.

Pravo učešća imaju sva zainteresovana fizička i pravna lica, a jedini uslov je da imaju registrovano poljoprivredno gazdinstvo u aktivnom statusu najmanje tri godine.

Rok za prijavu je 16. jun 2021. godine do 12 časova, a otvaranje ponuda, odnosno kreiranje rang liste zakazano je za 26. istog meseca.


Autorka

Julijana Nešić

Više [+]

Diplomirani novinar specijalizovan za agro novinarstvo. U poslu i životu vodi se Ničeovom formulom sreće: jedno "da", jedno "ne", jedna prava linija, jedan cilj...

Zadnje aktivnosti

Poslednje aktivnosti korisnika mogu videti samo registrovani korisnici.

Online korisnici

Online korisnike Agrokluba mogu videti samo registrovani korisnici.
Za kompletne funkcionalnosti ovih servisa, prijavi se.

Promo