Pretraživanje tekstova
U PKS-u najavili kako će podržati podizanje sirovinske baze, proizvodnih kapaciteta i konkurentnosti srpske mesne, klanične i prerađivačke industrije, kako bi se obezbedile dovoljne količine svinjskog mesa za domaće tržište po stabilnim cenama te svi uslovi za što veći izvoz.
Predsednik Privredne komore Srbije, Marko Čadež nakon posete Mitrosu i razgovora sa Johanom Gerlingerom, izvršnim direktorom Gerlinger holdinga i menadžmentom sremskomitrovačke fabrike u vlasništvu austrijske kompanije, izjavio je da će PKS u saradnji sa nadležnim državnim organima, naučnim institucijama i kompanijama podržati podizanje sirovinske baze i proizvodnih kapaciteta i konkurentnosti srpske mesne, klanične i prerađivačke industrije, kako bi se obezbedile dovoljne količine svinjskog mesa za domaće tržište po stabilnim cenama te svi uslovi za što veći izvoz. Sastanku je prisustvovala i Erika Teoman Brener, trgovinski savetnik u ambasadi Austrije.
Najavljeno je da će Privredna komora Srbije inicirati donošenje neophodnih međudržavnih sporazuma, ali i propisa, pravilnika i odluka, kao i usaglašavanje veterinarskih sertifikata koji će obezbediti traženi kvalitet svinjskog mesa za izvoz. Radiće se i na povezivanju kompanija koje posluju u Srbiji u celom lancu - od primarne proizvodnje do finalne prerade, obezbediti organizovani nastup i promocija izvoznih potencijala kompanija na najvećim inostranim sajmovima prehrane. Takođe, u PKS-u su najavili da će se kroz proces zastupanja privrede zalagati za model subvencionisanja koji će obezbediti i jačanje sirovinske baze i preradnih kapaciteta mesne industrije, ali i bolje pozicioniranje naših proizvoda na svetskom tržištu.
Sremskomitrovački Mitros koji je, nakon stečaja, kupila austrijska kompanija, zahvaljujući ulaganjima novog vlasnika, postao je najveći i najsavremeniji Gerlingerov pogon u regionu u kome je proizvodnja obnovljena pre nekoliko meseci. Mitros za sada proizvedene količine plasira domaćim trgovinskim lancima, očekuje početak izvoza u zemlje članice Carinskog saveza (Ruska Federacija, Belorusija i Kazahstan), planira prodaju u zemljama EU i zainteresovan je za izvoz na kinesko tržište.
Foto:bigstockphotos.com;RGtimeline
Tagovi
Privredna komora Srbije Marko Čadež Mitros Izvoz mesa Gerlinger holding Johan Gerlinger Erika Teoman Brener
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentariši!
Na fotografiji je Pudla"Skubi" koja često pozira ovom fotografu ali i ostalim ljubiteljima kućnih ljubimaca koji se zadese u Parku u naselju Prozivka u Subotici u čestim igrama sa drugim ljubimcima !#RuralFoto#životinje
Milovan Vucicevic
pre 2 nedelje
Poštovana Leticija ,Hvala Vam na lajku ! Poštovana Leticija ,Hvala Vam na lajku !
Milovan Vucicevic
pre 3 nedelje
Poštovana Gordana , Hvala Vam na lajku! Poštovana Gordana , Hvala Vam na lajku!