Pretraživanje tekstova
Ministarka poljoprivrede i zaštite životne sredine izjavila je da će ovogodišnji rod pšenice u Srbiji biti odličan i iznositi tri miliona tona, što je za 20 odsto više nego lani.
Ministarka poljoprivrede i zaštite životne sredine prof. dr Snežana Bogosavljević Bošković izjavila je da će ovogodišnji rod pšenice u Srbiji, čija je žetva pri kraju, biti odličan i iznositi tri miliona tona, što je za 20 odsto više nego lani.
Ministarka je prilikom obilaska žetvenih radova u ataru sela Idvor, u opštini Kovačica, rekla da je htela i lično da vidi kako teku ti poslovi i lično se uveri u dobre vesti o ovogodišnjem izvnarednom rodu pšenice. Procenjuje se da će sa oko 600.000 hektara, na koliko je pšenica bila zasejana, ove godine biti požnjeveno više od tri miliona tona pšenice. Bogosavljević - Bošković je napomenula da je rod za petinu veći u odnosu na prošlogodišnji, kao i u odnosu na prethodnih 10 godina.
"Raduje nas činjenica da su mnogi proizvođači, naročito ovde u Vojovodini, postigli zaista visoke prinose, više od prosečnih - od šest do osam tona po hektaru, a neki čak i više", izjavila je ministarka te istakla da takvi prinosi govore o tome da su poljoprivredni proizvođači u Srbiji spremni da se uhvate u koštac sa svim izazovima koje nosi poljoprivredna proizvodnja i da se približe najboljim prinosima u Evropi.
Ministarka je na kraju zaključila da su srpski poljoprivrednici po tom pitanju na korak iza Nemačke i Francuske, a ispred mnogih drugih zemalja.
Izvori
Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Srbije
Tagovi
Snežana Bogosavljević Bošković Ministarstvo poljoprivrede Žetva pšenice Rod pšenice Prinosi
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentariši!
Primer jednog od mnogobrojnih bezbednosnih izazova koje sa sobom donosi bavljenje poljoprivredom. Naime, zbog visokog nagiba a malog ugla u odnosu na put sa kojim se ukršta, ova ćuprija predstavlja jedno od najnebezbednijih prelaza u katast... Više [+]
Primer jednog od mnogobrojnih bezbednosnih izazova koje sa sobom donosi bavljenje poljoprivredom. Naime, zbog visokog nagiba a malog ugla u odnosu na put sa kojim se ukršta, ova ćuprija predstavlja jedno od najnebezbednijih prelaza u katastarskoj opštini Srpska Crnja u srednjem Banatu.
Kada se prelazi ćuprija iz pravca od Srpske Crnje naročito je opasno skretanje odmah udesno, jer je poznato više slučajeva da vozilo usled skraćenog ugla i eventualne pogrešne procene vozača završi u kanalu naspram prelaza. Takođe, sa jedne strane prelaza nedostaje metalna ograda!
Da bi se premostila ova prepreka preporuka iskusnijih vozača je da se sa prelaza skrene levo, pa da se u nastavku negde okrene i vrati nazad sa druge strane. Posebno treba biti obazriv ako se prevozi teret ili ako se upravlja masivnijim vozilom - poput kombajna!