Pretraživanje tekstova
Aktivni turizam trebalo bi da bude još jedan adut Priboja, uz zdravstveni turizam Pribojske Banje. Kamp je namenjen ribolovcima iz svih krajeva zemlje.
Turističko-ribolovni kamp, u koji je Ministarstvo trgovine, turizma i telekomunikacija uložilo oko 11 miliona dinara, otvoren je na Potpećkom jezeru kraj Priboja. Ovde se mogu pronaći skobalj, klen, mrene, šaran, som. Kako tvrde pecaroši, ima i ogromnih riba, a jednu od njih je upecao Džemail Kratović - ulov je bio som težak 41 kilogram.
Vladan Radović, direktor Turističke organizacije Priboj, kaže za RTS da je otvaranjem ribarskog naselja na obali pružena šansa da se domaćim ribolovcima pridruže i oni iz svih krajeva zemlje. Kamp je opremljen bungalovima sa pratećom infrastrukturom, čamcima, pontonom. "U vreme same realizacije projekta već je interesovanje bilo veliko. Interesuju se ljudi iz celog regiona i očekujemo da ćemo ovim naseljem imati efekat kakav smo i planirali", veruje Radović.
Aktivni turizam trebalo bi da bude još jedan adut Priboja, uz zdravstveni turizam Pribojske Banje, smatra ministar trgovine, turizma i telekomunikacija Rasim Ljajić: "Sa izgradnjom ovog naselja stvorene su za to pretpostavke. U drugoj fazi proširujemo samo naselje i broj bungalova. Naredne godine ovde će biti izgrađeno i veliko kamp-naselje. Samim tim će ovo biti jedinstven prostor u zemlji za sportski i svaki drugi vid ribolova".
Izvori
Tagovi
Priboj Kamp Ribolov Potpećko jezero Rasim Ljajić Vladan Radović
Autorka
Više [+]
Urednik portala, diplomirani novinar i ljubitelj prirode. Omiljena izreka: Ko sme taj može, ko ne zna za strah, taj ide napred.
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentariši!
Primer jednog od mnogobrojnih bezbednosnih izazova koje sa sobom donosi bavljenje poljoprivredom. Naime, zbog visokog nagiba a malog ugla u odnosu na put sa kojim se ukršta, ova ćuprija predstavlja jedno od najnebezbednijih prelaza u katast... Više [+]
Primer jednog od mnogobrojnih bezbednosnih izazova koje sa sobom donosi bavljenje poljoprivredom. Naime, zbog visokog nagiba a malog ugla u odnosu na put sa kojim se ukršta, ova ćuprija predstavlja jedno od najnebezbednijih prelaza u katastarskoj opštini Srpska Crnja u srednjem Banatu.
Kada se prelazi ćuprija iz pravca od Srpske Crnje naročito je opasno skretanje odmah udesno, jer je poznato više slučajeva da vozilo usled skraćenog ugla i eventualne pogrešne procene vozača završi u kanalu naspram prelaza. Takođe, sa jedne strane prelaza nedostaje metalna ograda!
Da bi se premostila ova prepreka preporuka iskusnijih vozača je da se sa prelaza skrene levo, pa da se u nastavku negde okrene i vrati nazad sa druge strane. Posebno treba biti obazriv ako se prevozi teret ili ako se upravlja masivnijim vozilom - poput kombajna!