Pretraživanje tekstova
Vrednost vaučera iznosi 5.000 dinara i navedeni iznos predstavlja maksimalni iznos sredstava koja korisnik može koristiti pri subvencionisanom korišćenju usluga smeštaja u ugostiteljskim objektima.
Ministarstvo trgovine, turizma i telekomunikacija objavilo je danas na zvaničnoj internet stranici (www.mtt.gov.rs) listu ugostiteljskih objekata u kojima gradjani mogu izvršiti rezervacije za korišćenje vaučera za odmor u Srbiji.
Od 15. decembra, od kada je trajala prva faza prijavljivanja, Ministarstvu je dostavljeno ukupno 234 prijava ugostitelja, najviše iz Vrnjačke banje, Ribarske banje, Sokobanje, sa Zlatibora i Kopaonika.
Ugostitelji koji svoje prijave nisu dostavili do danas, moći će to da učine tokom cele 2016. godine, jer će se ažuriranje liste objekata raditi na mesečnom nivou.
Kako je objavilo to ministarstvo, svi zainteresovani građani iz kategorija obuhvaćenih Uredbom moći da se prijavljuju već od 4. januara do 15. oktobra 2016. godine na šalterima "Pošta Srbije", na teritoriji cele Srbije.
Vrednost vaučera iznosi 5.000 dinara i navedeni iznos predstavlja maksimalni iznos sredstava koja korisnik može koristiti pri subvencionisanom korišćenju usluga smeštaja u ugostiteljskim objektima.
Postupak prijavljivanja biće kao i u 2015. godini gde su građani u zavisnosti od kategorije kojoj pripadaju, podnosili i rezervaciju koju im izdaje ugostitelj.
U okviru Uredbe o podsticanju razvoja domaćeg turizma intenziviranjem korišćenja turističke ponude u Srbiji kroz šemu vaučera, od 6. jula do 15. oktobra 2015. godine prijavilo se ukupno 14.087 gradjana, od čega su 58,94 odsto bili penzioneri, 29,57 odsto zaposleni čija primanja ne prelaze 60.000 dinara, 10,19 odsto nezaposleni građani i oko dva odsto ostale kategorije gradjana.
Ministarstvo navodi da se najviše korisnika se prijavilo u Beogradu, Kragujevcu, Novom Sadu, Nišu, Sremskoj Mitrovici i Leskovcu, i da je za nešto više od tri meseca koliko je trajala akcija, domaći turizam, zahvaljujući ovoj meri, dostigao oko 118.625 noćenja (8,5 noćenja po korisniku).
Građani su najviše interesovanja pokazali za boravak u Prolom banji, Sokobanji, Vrnjačkoj banji, Kopaoniku, Lukovskoj banji i Zlatiboru.
Foto: pixabay.com
Izvori
Tagovi
Razvoj domaćeg turizma Vaučeri za odmor Ministarstvo trgovine Turizma i telekomunikacija Vaučeri Turizam Odmor
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentariši!
Primer jednog od mnogobrojnih bezbednosnih izazova koje sa sobom donosi bavljenje poljoprivredom. Naime, zbog visokog nagiba a malog ugla u odnosu na put sa kojim se ukršta, ova ćuprija predstavlja jedno od najnebezbednijih prelaza u katast... Više [+]
Primer jednog od mnogobrojnih bezbednosnih izazova koje sa sobom donosi bavljenje poljoprivredom. Naime, zbog visokog nagiba a malog ugla u odnosu na put sa kojim se ukršta, ova ćuprija predstavlja jedno od najnebezbednijih prelaza u katastarskoj opštini Srpska Crnja u srednjem Banatu.
Kada se prelazi ćuprija iz pravca od Srpske Crnje naročito je opasno skretanje odmah udesno, jer je poznato više slučajeva da vozilo usled skraćenog ugla i eventualne pogrešne procene vozača završi u kanalu naspram prelaza. Takođe, sa jedne strane prelaza nedostaje metalna ograda!
Da bi se premostila ova prepreka preporuka iskusnijih vozača je da se sa prelaza skrene levo, pa da se u nastavku negde okrene i vrati nazad sa druge strane. Posebno treba biti obazriv ako se prevozi teret ili ako se upravlja masivnijim vozilom - poput kombajna!