Pretraživanje tekstova
Očekuje se da će prvi deo investicije nemačke kompanije Tenis u srpsku poljoprivredu ubrzo biti realizovan.
Ministarka poljoprivrede Snežana Bogosavljević-Bošković izjavila je danas da očekuje da će prvi deo investicije nemačke kompanije Tenis u srpsku poljoprivredu ubrzo biti realizovan.
"Ako bude sve kako se razgovaralo, to će biti velika investicija i pomak u razvoju stočarske proizvodnje, uzgoja svinja i proizvodnji svinjskog mesa u Srbiji", rekla je ministarka, odgovarajući na pitanja poslanika na skupštinskom Odboru za poljoprivredu. Ona je istakla da očekuje da će ta investicija biti realizovana u dogovoru sa Vladom Srbije.
Plan je, kako je rekla, da se taj posao sa Tenisom, u prvoj fazi, realizuje u pet modula, sa uzgojem od po 2.500 krmača, što je oko 80.000 tovljenika. Posle je planirano da se realizuje još 15 modula, koji uključuju i fabrike stočne hrane i klanice, dodala je Bogosavljević-Bošković.
Ministarka je naglasila da će domaći poljoprivrednici moći da budu kooperanti nemačkog Tenisa i da će tako obezbediti siguran plasman onoga što uzgajaju, a smatra kako je reč o izuzetnoj prilici i da će ta investicija predstavljati zamajac razvoja i ratarskih kultura u Srbiji.
Podsetimo, krajem aprila potpisan je memorandum o razumevanju sa nemačkom kompanijom, kada je rečeno da je namera te kompanije da proizvodi tri miliona tovnih svinja na 20 farmi u Srbiji. Planirano je da investicija te nemacke kompanije u proizvodnju u Srbiji iznosi oko 420 miliona evra.
Poljoprivrednici u Vojvodini žestoko su se protivili ovoj investiciji zbog plana da za svaku od pet farmi koje Tenis planira da podigne, država toj nemačkoj kompaniji ustupi 3.000 hektara državne zemlje u zakup na 30 godina.
Foto: depositphotos.com; baloncici
Izvori
Tagovi
Tenis Memorandum o razumevanju Kooperanti Siguran plasman Stočarska proizvodnja Tovljenici Krmače Snežana Bogosavljević Bošković Državna zemlja Zakup Investicija Nemačka kompanija
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentariši!
Primer jednog od mnogobrojnih bezbednosnih izazova koje sa sobom donosi bavljenje poljoprivredom. Naime, zbog visokog nagiba a malog ugla u odnosu na put sa kojim se ukršta, ova ćuprija predstavlja jedno od najnebezbednijih prelaza u katast... Više [+]
Primer jednog od mnogobrojnih bezbednosnih izazova koje sa sobom donosi bavljenje poljoprivredom. Naime, zbog visokog nagiba a malog ugla u odnosu na put sa kojim se ukršta, ova ćuprija predstavlja jedno od najnebezbednijih prelaza u katastarskoj opštini Srpska Crnja u srednjem Banatu.
Kada se prelazi ćuprija iz pravca od Srpske Crnje naročito je opasno skretanje odmah udesno, jer je poznato više slučajeva da vozilo usled skraćenog ugla i eventualne pogrešne procene vozača završi u kanalu naspram prelaza. Takođe, sa jedne strane prelaza nedostaje metalna ograda!
Da bi se premostila ova prepreka preporuka iskusnijih vozača je da se sa prelaza skrene levo, pa da se u nastavku negde okrene i vrati nazad sa druge strane. Posebno treba biti obazriv ako se prevozi teret ili ako se upravlja masivnijim vozilom - poput kombajna!