Pretraživanje tekstova
Kina planira gradnju kapaciteta za kloniranje krava, pasa i trkačkih konja koje će sufinansirati država.
O kloniranju životinja govori se već 20 godina, ali sve u svrhu istraživanja. Sada se pojavila i komercijalna namera u Tjencinu u Kini, gde se planira kloniranje 100.000 grla stoke radi proizvodnje mesa već u prvoj polovini 2016. godine, javlja portal ModernFarmer.
Kompanija koja namerava da klonira čitave farme sastoji se od nekoliko akademskih i komercijalnih organizacija, a nju će finansirati i kineska vlada čiji je cilj povećanje proizvodnje na milion kravljih embriona godišnje.
Ku Ksijaočun, predsednik Boyalife Grupe, jedne od kompanija u sastavu te organizacije, rekao je novinarima da tehnologija kloniranja već postoji, ali ne zna svako za nju. Međutim, mnogo je voća, naročito banana i jagoda koje se prodaju u kineskim supermarketima, a prilikom čije proizvodnje se koristi ova tehnologija, tvrdi Ksijaočun. Takođe, on ističe da je klonirana govedina najboljeg ukusa.
Osim Boyalife Grupe, u projektu učestvuju i Sooam Biotech, južnokoreanska kompanija koja se bavi istraživanjem, Pekinški Institut molekularne medicine, Međunarodna akademija biomedicine u Tjencinu.
Kapacitet za kloniranje vredi 31 milion dolara, a gradnja je već u toku, i taj kapacitet biće najveći na svetu. U njemu će biti klonirani i trkački konji, ali i psi koji se koriste u policijskim istragama, kao i kućni ljubimci.
Razlog za sve ovo leži u tome što kineski farmeri ne mogu da proizvedu dovoljno govedine da bi zadovoljili potrebe tržišta. Vreme će pokazati da li će potrošači biti zainteresovani za kupovinu takvog mesa, a sudeći prema mišljenju javnosti, to neće biti tako lako.
Foto: pixabay.com
Tagovi
Stoka Kina Psi Kloniranje životinja Kloniranje krava Farma stoke Ku Ksijaočun Trkački konji Proizvodnja govedine
Autorka
Više [+]
Ivana je urednica na Agroklub portalu. "Vaša uverenja ne čine vas boljom osobom. Delovanje čini."
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentariši!