Pretraživanje tekstova
Najveći neprijatelj je niska temperatura. U područjima sa oštrom zimom potrebno ih je uneti u zatvoren prostor kako bi ih zaštitili od izmrzavanja.
Belagone su višegodišnje biljke i mogu bez problema da ostanu napolju u toplijim područjima. U slučaju da ih uzgajamo u uslovima gde su zime hladne moramo da ih sklonimo u zatvoren prostor kako bi sprečili njihovo izmrzavanje i propadanje.
Najveći neprijatelj je temperatura ispod nula ºC, ali ne treba zanemariti hladne padavine, kišu i sneg. Sada je pravo vreme da ih unesemo i sačuvamo do sledećeg proleća.
Pre nego što ih stavimo na stalno zimsko mesto, biljke je potrebno očistiti od suvih delova. Sve što je uvenulo i oštećeno se uklanja, kao i cvetne grane.
Sada ne dodajemo đubrivo, jer bi izrasli prirasti bili slabi i izduženi zbog nedostatka toplote i sunca.
Kako bi sprečili pojavu bolesti obavlja se tretiranje sredstvima na bazi bakra ili prirodnim preparatima na bazi belog ulja.
Za toplija područja posude sa biljkama je potrebno ostaviti na zaklonjena mesta gde će biti zaštićene od hladnog vetra i gde nije sena. Prekrijte ih agroplatnom, ali obezbedite da ne dodiruje biljke. Povremeno ih zalijte.
U hladnim područjima ih treba držati u prostoru koji ima dosta svetlosti. Temperatura treba da je 12ºC, a maksimalno do 18ºC. Minimalna temperatura na kojoj možemo da ih čuvamo je do pet stepeni Celzijusa. Ne odgovara im da su blizu izvora toplote, radijatora, grejalice ili šporeta. Povremeno ih zalijte. Poželjno je da je supstrat manje vlažan. U suprotnom se mogu osušiti.
Tagovi
Belagone Čuvanje cveća Priprema belagona za zimu Zimovanje belagona Kada uneti belagone
Autorka
Više [+]
Ranka je diplomirani inženjer poljoprivrede sa dugogodišnjim iskustvom u povrtarstvu, zaljubljenik u organsku poljoprivredu i druge oblike alternativne poljoprivrede poput biodinamike i permakulture.
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentariši!