Pretraživanje tekstova
U drugom krugu nadmetanja pravo učešća imaju svi zainteresovani poljoprivredni proizvođači koji imaju registrovano poljoprivredno gazdinstvo u aktivnom statusu najmanje tri godine.
Kako obaveštava Uprava za poljoprivredno zemljište, u Kikindi je raspisan javni oglas za davanje u zakup poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini u drugom krugu nadmetanja.
Površina koja se nudi u zakup iznosi 3.169,9 ha. Period zakupa je 15 godina za sve jedinice javnih nadmetanja, osim za nametanja pod brojem 85,169, 315, 331, 334, 337, 341 i 365, koja su oglašena na period od jedne godine.
U drugom krugu nadmetanja pravo učešća imaju svi zainteresovani poljoprivredni proizvođači koji imaju registrovano poljoprivredno gazdinstvo u aktivnom statusu najmanje tri godine.
Kao i u prvom krugu, nadmetanje se odvija elektronski, putem veb aplikacije Digitalno javno nadmetanje, kojoj se može pristupiti preko računara i mobilnih uređaja. Rok za prijavu je 7. maj 2021. godine do 14 sati, a rang lista najpovoljnijih ponuđača biće objavljena 21.05.2021. godine.
Koja dokumentacija je potrebna za nadmetanje za zakup državnog zemljišta?
Podsetimo, imajući u vidu česte nedoumice ponuđača koje se odnose na potrebnu dokumentaciju za prijavljivanje na javno nadmetanje Uprava naročito skreće pažnju na sledeće:
Tagovi
Zakup zemljišta Uprava za poljoprivredno zemljište Drugi krug Kikinda
Autorka
Više [+]
Diplomirani novinar specijalizovan za agro novinarstvo. U poslu i životu vodi se Ničeovom formulom sreće: jedno "da", jedno "ne", jedna prava linija, jedan cilj...
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentariši!
Primer jednog od mnogobrojnih bezbednosnih izazova koje sa sobom donosi bavljenje poljoprivredom. Naime, zbog visokog nagiba a malog ugla u odnosu na put sa kojim se ukršta, ova ćuprija predstavlja jedno od najnebezbednijih prelaza u katast... Više [+]
Primer jednog od mnogobrojnih bezbednosnih izazova koje sa sobom donosi bavljenje poljoprivredom. Naime, zbog visokog nagiba a malog ugla u odnosu na put sa kojim se ukršta, ova ćuprija predstavlja jedno od najnebezbednijih prelaza u katastarskoj opštini Srpska Crnja u srednjem Banatu.
Kada se prelazi ćuprija iz pravca od Srpske Crnje naročito je opasno skretanje odmah udesno, jer je poznato više slučajeva da vozilo usled skraćenog ugla i eventualne pogrešne procene vozača završi u kanalu naspram prelaza. Takođe, sa jedne strane prelaza nedostaje metalna ograda!
Da bi se premostila ova prepreka preporuka iskusnijih vozača je da se sa prelaza skrene levo, pa da se u nastavku negde okrene i vrati nazad sa druge strane. Posebno treba biti obazriv ako se prevozi teret ili ako se upravlja masivnijim vozilom - poput kombajna!