• Subvencije
  • 05.09.2023. 09:00

Otvoren konkurs za nabavku mašina i opreme u stočarstvu

Najviši ukupni iznos podsticaja koji korisnik može da ostvari po zahtevu za jednu kalendarsku godinu iznosi 800.000 dinara.

Otvoren konkurs za nabavku mašina i opreme u stočarstvu
Foto: Blanka Kufner

Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede - Uprava za agrarna plaćanja raspisuje Javni poziv za podnošenje zahteva za ostvarivanje prava na podsticaje za investicije u fizičku imovinu poljoprivrednog gazdinstva za nabavku novih mašina i opreme za unapređenje primarne poljoprivredne proizvodnje u stočarstvu za 2023. godinu

Ovim pozivom obuhvaćene su investicije koje su u potpunosti realizovane u periodu od 1. marta 2022. godine, a najkasnije do dana podnošenja zahteva za ostvarivanje prava na podsticaje.

Podsticaji obuhvataju investicije u nabavku novih mašina i opreme:

  • za pripremu, distribuciju i skladištenje koncentrovane i kabaste stočne hrane;
  • za manipulaciju i distribuciju čvrstog, polutečnog i tečnog stajnjaka;
  • kojom se štiti dobrobit životinja;
  • za vaganje, usmeravanje i obuzdavanje životinja;
  • za proizvodnju konzumnih kokošijih jaja;
  • za pčelarstvo;
  • za mužu;
  • za držanje, odgoj i tov živine.

Najviši ukupni iznos podsticaja koji korisnik može da ostvari po zahtevu za jednu kalendarsku godinu iznosi 800.000 dinara.

Detaljnije o pozivu možete saznati iz dokumenta ispod teksta

Informacije u vezi raspisanog Javnog poziva dostupne su na telefone Info-centra Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede: 011/260-79-60 ili 011/260-79-61, kao i kontakt centra Uprave za agrarna plaćanja 011/30-20-100 ili 011/30-20-101, svakog radnog dana od 7:30 do 15:30 časova, kao i na zvaničnoj veb prezentaciji eAgrar, na adresi https://eagrar.gov.rs.

Zahtevi se podnose u periodu do 2. oktobra 2023. godine, preko platforme eAgrar, odnosno portala ePodsticaji.


Dokumenti


Autorka

Julijana Nešić

Više [+]

Diplomirani novinar specijalizovan za agro novinarstvo. U poslu i životu vodi se Ničeovom formulom sreće: jedno "da", jedno "ne", jedna prava linija, jedan cilj...

Zadnje aktivnosti

Poslednje aktivnosti korisnika mogu videti samo registrovani korisnici.

Online korisnici

Online korisnike Agrokluba mogu videti samo registrovani korisnici.
Za kompletne funkcionalnosti ovih servisa, prijavi se.

Promo