Zadnje aktivnosti

Poslednje aktivnosti korisnika mogu videti samo registrovani korisnici.

Online korisnici

Online korisnike Agrokluba mogu videti samo registrovani korisnici.
Za kompletne funkcionalnosti ovih servisa, prijavi se.

Promo

  • Počele obuke
  • 07.02.2025. 09:00

Proizvođači ipak plaćaju taksu za obuku za bezbednu upotrebu sredstava za zaštitu bilja

Uz zahtev se prilaže i dokaz o plaćenoj taksi za pohađanje obuke, proveru znanja i izdavanje sertifikata profesionalnog korisnika u iznosu od 3.310 dinara, koja je propisana Zakonom o republičkim administrativnim taksama, saopštilo je Ministarstvo poljoprivrede

Proizvođači ipak plaćaju taksu za obuku za bezbednu upotrebu sredstava za zaštitu bilja
Foto: Shutterstock/l i g h t p o e t (Ilustracija)
  • 387
  • 45
  • 0

U cilju bezbedne primene sredstava za zaštitu bilja i zaštite zdravlja ljudi, životinja i životne sredine, Ministarstvo poljoprivrede započelo je organizovano sprovođenje obuke profesionalnih korisnika, a u skladu sa Zakonom o sredstvima za zaštitu bilja. Svi koji je budu prolazili, uz zahtev prilažu i dokaz o plaćenoj taksi za pohađanje obuke, proveru znanja i izdavanje sertifikata profesionalnog korisnika u iznosu od 3.310 dinara, koja je propisana Zakonom o republičkim administrativnim taksama, saopštilo je Ministarstvo poljoprivrede.

Kako smo ranije objavili, obavezu da prođu obuku imaju svi profesionalni korisnici, odnosno sva lica koja koriste sredstva za zaštitu bilja u okviru obavljanja svojih profesionalnih aktivnosti, kao i lica koja svoje poljoprivredne proizvode stavljaju na tržište.

Kroz ovu obuku polaznici će steći znanje o bezbednoj primeni, rukovanju, skladištenju, transportu i odlaganju sredstava za zaštitu bilja, zatim o njihovim osnovnim karakteristikama i pravilnoj primeni.

Kupovina pesticida ubuduće samo uz sertifikat. Evo svih detalja

"Takođe, steći će znanje o integralnom upravljanju štetnim organizmima, uticaju sredstava na zdravlje ljudi, životinja, neciljane organizme i životnu sredinu, proveri ispravnosti i periodičnim pregledima uređaja za primenu sredstava za zaštitu bilja, kao i o ličnim zaštitnim sredstvima, riziku od trovanja, simptomima i prvoj pomoći", navode iz resornog ministarstva.

Na osnovu obuke i položene provere znanja polaznici će dobiti sertifikat profesionalnog korisnika, koji će biti uslov za kupovinu sredstava za zaštitu bilja. Jednodnevna obuka se sprovodi od strane poljoprivrednih savetodavnih i stručnih službi, fakulteta i viših škola, kojima polaznici obuke podnose zahtev za obuku i dokaz o plaćenoj taksi za pohađanje obuke, proveru znanja i izdavanje sertifikata profesionalnog korisnika.


Izvori

Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Srbije


Tagovi

Obuka Zakon o sredstvima za zaštitu bilja Sertifikat Taksa Profesionalni korisnici Ministartvo poljoprivrede


Autorka

Dinka Bogunović

Više [+]

Diplomirana novinarka, zaljubljena u pisanu reč. Trudi se da bude dorasla novinarskom postulatu: "Rečima usko, a mislima široko".

Izdvojeni tekstovi

Izdvojen oglas

KLUB

Erwinia amylovora, prouzrokovač bakterijske plamenjače jabučastih voćnih vrsta u povoljnim uslovima može da nanese 100%-nu štetu, pogotovo u zasadima dunje. Jedna od najvažnijih mera u borbi protiv ovog upornog patogena je obavezno uklanjan... Više [+]