Pretraživanje tekstova
Protesti su reakcija na vladinu poljoprivrednu politiku koja uvodi preterane propise koji opterećuju proizvođače.
Francuski poljoprivredni sindikati FDSEA i Mladi farmeri protekle su nedelje organizovali proteste. Prvo su u sredu traktorima ušli u grad Ren u pokrajini Bretanja, a u četvrtak su izašli na ulice grada Šatoru, u centralnoj pokrajini Beri.
Kako tvrde, protesti su reakcija na vladinu poljoprivrednu politiku koja uvodi preterane propise koji ih opterećuju, piše francebleu.
Na ulicama su rasuli slamu, silažu, bundeve, istovarili traktorske gume, ali i sipali osoku na zgradu vlade, upravu za javne finansije i druge.
Navode kako je država postavlja kontradiktorne standarde i zakone koji, prema njima, ubijaju francusku poljoprivredu.
"Svaki dan slušamo o suverenitetu, o tome da treba da jedemo francusku hranu proizvedenu u Francuskoj. A u isto vreme imamo još više restrikcija. Osim toga, uvozimo robu po standardima kakve smo mi imali pre 20-30 godina! To više ne prihvatamo i zato smo ovde", objasnio je Maksim Brojo iz Sindikata mladih poljoprivrednika.
Sada čekaju reakciju vlade, a najavljuju i još aktivnosti ako ne budu zadovoljni odgovorima.
Tagovi
Francuski poljoprivrednici Poljoprivredna politika Francuska Protesti u Francuskoj Protest poljoprivrednika Osoka na zgradama
Autorka
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentariši!
Gudurički vrh koji se nalazi na Vršačkim planinama je svojstveno prirodno blago koje je nalazi u I kategoriji zaštite - međutim, izgleda da će i to vrlo brzo da se promeni! Protesti građana Vršca, lokalnih vlasti i NVO se izričito protive p... Više [+]
Gudurički vrh koji se nalazi na Vršačkim planinama je svojstveno prirodno blago koje je nalazi u I kategoriji zaštite - međutim, izgleda da će i to vrlo brzo da se promeni! Protesti građana Vršca, lokalnih vlasti i NVO se izričito protive potpunom uništenju Guduričkog vrha - naime, država je odlučila da je upravo tamo idealno mesto za izmeštanje Protivgradne stanice i radara "Samoš" nedaleko Padine u opštini Kovačica. Ova stanica čuva useve južnog Banata od grada već punih 25 godine i postoji razlog zbog čega se ona tamo nalazi! Meštani opštine Kovačica su u ponedeljak protestvovali ispred zgrade opštine zahtevajući da se hitno donese moratorijum na gradnju 148 vetrenjača visine 250m dok se ne sprovede detaljna studija o uticaju vetroparkova na useve i mikroklimu. Protivgradna stanica se "sklanja" na Gudurički vrh upravo zbog toga - kako bi se "očistio teren" i nesmetano počelo sa gradnjom najvećeg vetroparka u Srbiji... na prvoklasnom poljoprivrednom zemljištu.... Istraživanje je toku a priču sa terena donosimo na naš portal uskoro.