Pretraživanje tekstova
Obilna kiša i grad nisu zaobišli ni okolna mesta.
Snažno nevreme praćeno gradom zahvatilo je juče (29.8.) Knić i okolna mesta, a prema rečima meštana šteta je najveća na poljoprivrednim usevima, prenosi Toppress.
"Grad je padao oko 10 minuta krupan pa sitniji. U tih deset minuta sve je uništilo papriku je rascepilo na pola, kao da je gađao neko kamenjem po njoj. Cveće u dvorištu ništa nije ostalo kao da je vršalica prošla", kaže za ovaj medij Miloš Mojsić.
Obilna kiša i grad nisu zaobišli ni okolna mesta poput Rače, a onda i Velike Plane, sve do Kraljeva i Niša. U Mačvanskom kraju do sada nisu prijavljene velike štete na usevima i poljoprivrednim objektima. Iz Radarskog centra Blizonjski vis kod Valjeva, za Tanjug su potvrdili da je protivgrada odbrana dejstvovala tokom popodneva, te da i dalje prate situaciju na terenu.
RHMZ za danas najavljuju da će vodostaji na Dunavu od 31. avgusta do 05. septembra biti u većem porastu bez dostizanja granica redovne odbrane od poplava.
Drugih upozorenja na nevreme, za sada nema.
Tagovi
Grad Tuča Uništeni usevi Knić Krupan grad Miloš Mojsić
Autorka
Više [+]
Diplomirani novinar specijalizovan za agro novinarstvo. U poslu i životu vodi se Ničeovom formulom sreće: jedno "da", jedno "ne", jedna prava linija, jedan cilj...
🚜Kažu da se pravi prijatelji poznaju u teškim vremenima, a Lovol 354 je tu za vas kroz svaku brazdu, svaki red i svaku sezonu. 💙 Pogon na sva četiri točka znači da nema odustajanja, a njegova snaga je taman onoliko koliko treba da posao b... Više [+]
🚜Kažu da se pravi prijatelji poznaju u teškim vremenima, a Lovol 354 je tu za vas kroz svaku brazdu, svaki red i svaku sezonu. 💙
Pogon na sva četiri točka znači da nema odustajanja, a njegova snaga je taman onoliko koliko treba da posao bude završen brzo i lako. 💪
Bilo da sadite, orete ili prevozite - Lovol 354 uvek daje 100%! ✔️
Posetite nas ili nas pozovite:
📍 Rumenački put 95, Novi Sad
📞 +381 62 888 59 74
📍 Dositeja Obradovića 79, Ratina, Kraljevo
📞 +381 64 649 59 07
Damir Senjan
pre 1 godinu
Julijana Nemožeš se pripremiti, ovo doleti velikom brzinom i ovu godinu dolazi odakle nikad nije dolazilo. Pratim redovno satelitsku snimku sa RC Bilogora, inače je uvek dolazilo od Graca pa preko Slovenije i imao si da se pripremiš sat i pol prije nego stigne do mene a sad je kod mene za 5 minuta. Istočno od mene Slavonija dio Srbije naoblaka je prolazila za Mađarsku a sada odere prema mom kraju, tako da imamo vremena za pripremu gače na štap i put inozemstvo. Pa vidiš i sama da u našoj cijelom regionu, mi koji smo sa sela veliki teret sboim državama.
Julijana Kuzmić
pre 1 godinu
Ne vredi, moraćemo sve više da se navikavamo na ovakve neprilike i budemo pripremljeniji.
Damir Senjan
pre 1 godinu
Pa kad pogledaš samo kad ide naoblaka, ne izgleda normalno, kao da ide neki fenomen, a kad počne da pada kao da netko probušio bazen. Evo i kod mene juče se otvorilo nebo ali na svu sreču bez grada ( tuče ). Ponovo vadi čamac pa uči veslati. A danas polja izgledaju kao da kiša nije ni padala. Ovo su postale fenomenske pojave, ili te prepeče sunce pa izgledaš gao pečeno pile ili te zalije pa ti napravi iz polja probušeni bazen.