Pretraživanje tekstova
U pitanju je tradicionalna manifestacija koja okuplja najznačajnije registrovane destilerije iz naše zemlje.
Najprestižnija manifestacija posvećena rakiji i jakim alkoholnim pićima "Rakija fest" ove godine biće održana 12. maja u "Beogradskoj urbanoj destileriji" (Žorža Klemansoa 19), uz podršku Privredne komore Srbije. Misija manifestacije koju organizuje udruženje "Najjači ukusi Srbije" jeste promocija i brendiranje rakije kao značajnog i tradicionalnog srpskog proizvoda prema standardima modernog tržišta.
U pitanju je tradicionalna manifestacija koja okuplja najznačajnije registrovane destilerije iz naše zemlje. Tokom događaja biće predstavljene najznačajnije informacije o tržištu jakih alkoholnih pića, tehnološke inovacije, a razgovaraće se o mogućnostima saradnje, izvoza i prodaje rakije.
Ova manifestacija je posvećena unapređenju tehnologije proizvodnje rakije i podizanju kapaciteta malih destilerija kroz razmenu znanja i iskustva uspešnih igrača na tržištu. Izvoz jakih alkoholnih pića iz naše zemlje stabilno raste već godinama, a osim u zemlje regiona i Evropske Unije, rakiju izvozimo i u Kinu i Sjedinjene Američke Države. Izvoz jakih alkoholnih pića u 2023. godine veći je za 30,2 odsto u odnosu na prethodnu godinu, i iznosi 4.606 tona od čega je rakija izvezeno 2.000 tona.
U 2023. godini rakije od voća najviše su se izvozile u Crnu Goru, Hrvatsku, BiH, Nemačku i SAD. Izvoz u ovih pet zemalja čini 63,5 odsto ukupnog izvozu rakija od voća. Tržišta na kojima je zabeleženo značajnije povećanje izvoza rakija od voća u 2023. godini u odnosu na 2022. su Slovenija, Severna Makedonija i Češka, a nova tržišta na kojima je zabeležen izvoz su Kongo i Island.
Fest počinje u 12h, a ulaz uz kupljenu kartu omogućen je svim zainteresovanim posetiocima, a u cenu ulaznice uračunata je i degustacija rakija svih izlagača.
Stručni žiri u sastavu: Vladimir Vučetić, predsednik i članovi, Ljuba Urošević, Ljubiša Stanković, Ana Lapčević i prof. dr. Predrag Vukosavljević izabraće rakiju koja će poneti prestižnu titulu "Beogradski pobednik", kao i najbolje rakije u više kategorija.
Tagovi
Rakija fest Najjači ukusi Srbije Izvoz rakije Privredna komora Srbije Beogradski pobednik Degustacija rakija Ulaz
Autorka
Više [+]
Diplomirani novinar specijalizovan za agro novinarstvo. U poslu i životu vodi se Ničeovom formulom sreće: jedno "da", jedno "ne", jedna prava linija, jedan cilj...
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentariši!