Pretraživanje tekstova
Cilj je promocija rekreativne plovidbe i nautičkog turizma, ali i podizanje svesti o bogatstvu ribljeg fonda kanala DTD.
Regata na Dunavu, Tisi i kanalima DTD biće održana od 21. do 29. juna. Tim povodom, otvoren je nagradni konkurs za dizajn znaka ovogodišnje regate, poručuju organizatori iz JVP "Vode Vojvodine".
"Cilj održavanja regate, osim promocije rekreativne plovidbe i nautičkog turizma je i podizanje svesti o bogatstvu ribljeg fonda kanala DTD i biodiverzitetu vojvođanskih kanala i priobalja, kao i društveni uticaj koji se pre svega odnosi na očuvanje prirode, zaštitu prirodnih resursa kao najvećeg nacionalnog blaga", poručuju iz ovog preduzeća.
Povodom održavanja regate, za studente je otvoren konkurs za dizajn znaka ovogodišnje manifestacije.
"Rešenja bi trebalo da odgovaraju temi koja simboliše plovidbu, ribolov i bogatstvo ribljeg fonda u kanalima DTD."
Konkurs je otvoren do 10. juna, a pravo učesšća imaju studenti novosadskog Fakulteta tehničkih nauka- Smer grafičko inženjerstvo i dizajn. Svaki učesnik može prijaviti najviše tri koncepta, a sve detalji konkursa su na ovom linku.
Izvori
Javno vodoprivredno preduzeće Vode Vojvodine
Tagovi
Regata Kanali DTD Nagradni konkurs Plovidba Vode Vojvodine
Autorka
Više [+]
Diplomirana novinarka, zaljubljena u pisanu reč. Trudi se da bude dorasla novinarskom postulatu: "Rečima usko, a mislima široko".
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentariši!
Najavljeni mraz preti da ugrozi prinos mnogih voćnih kultura koje su u fazi cvetanja i precvetavanja!