Zadnje aktivnosti

Poslednje aktivnosti korisnika mogu videti samo registrovani korisnici.

Online korisnici

Online korisnike Agrokluba mogu videti samo registrovani korisnici.
Za kompletne funkcionalnosti ovih servisa, prijavi se.

Promo

  • Srpsko stočarstvo
  • 22.05.2026. 11:00

Agroprofit: Selekcija, matične knjige, izvoz - ministar: modernizacija stočarstva

Stočari traže i ukidanje opterećenja na izvoz junećeg mesa u EU, kao i osposobljavanje terminala na Dunavu za izvoz goveda i ovaca.

Agroprofit: Selekcija, matične knjige, izvoz - ministar: modernizacija stočarstva
Foto: Julijana Nešić

Domaće govedarstvo ima državnu finansijsku podršku, ali očekivani napredak izostaje, ocenjeno je na sastanku Udruženja ”Agroprofit“ na 93. Međunarodnom poljoprivrednom sajmu u Novom Sadu, prenosi Agronews.

Odgajivači tovnih rasa traže formiranje Uprave za stočarstvo, bolju organizaciju selekcije, kontrolu kvaliteta i uređen rad Uprave za veterinu.

Rekord: Telad dostigla cenu od 1.000 din/kg

Istaknuto je da je za razvoj tovnog govedarstva važno urediti vođenje matičnih knjiga i kontrolu uvoza priplodnih goveda.

"Junetina iz prirode"

Stočari traže i ukidanje opterećenja na izvoz junećeg mesa u EU, kao i osposobljavanje terminala na Dunavu za izvoz goveda i ovaca. Najavljena je i izrada spiska farmi dobre prakse za ponudu "Junetina iz prirode“.

U saopštenju Ministarstva poljoprivrede rečeno je da je ministar Dragan Glamočić podsetio da je država poslednjih godina značajno povećala podršku sektoru stočarstva, ali i istakao da ta sredstva moraju biti usmerena ka modernizaciji proizvodnje, unapređenju genetike, nabavci nove opreme i primeni savremenih tehnologija.


Autorka

Julijana Nešić

Više [+]

Diplomirani novinar specijalizovan za agro novinarstvo. U poslu i životu vodi se Ničeovom formulom sreće: jedno "da", jedno "ne", jedna prava linija, jedan cilj...


Partner

Novosadski sajam

Novosadski sajam

Izdvojen oglas

KLUB

Kakvo je stanje kukuruza u Vašem kraju?