Pretraživanje tekstova
"Podrška se dodeljuje na osnovu prihvaćene ponude za isporuku mleka u prahu proizvedenog od mleka domaćeg porekla", saopšteno je iz Vlade Srbije.
Vlada Srbije usvojila je na jučerašnjoj sednici (5.3.) Uredbu o vanrednoj interventnoj meri podrške proizvođačima mleka u prahu za isporuku mleka u prahu proizvođačima konditorskih proizvoda, odnosno sladoleda, kojom se utvrđuje način sprovođenja vanredne interventne mere.
Sredstva su obezbeđena za efikasno i pravovremeno sprečavanje, odnosno otklanjanje tržišnih poremećaja.
"Vanrednom interventnom merom obezbeđuje se finansijska podrška proizvođačima mleka u prahu. Podrška se dodeljuje na osnovu prihvaćene ponude za isporuku mleka u prahu proizvedenog od mleka domaćeg porekla", saopšteno je iz Vlade Srbije.
Poljoprivrednici prekidaju protest, ali poručuju: Naši zahtevi nisu ispunjeni
Ponuda mora biti izdata nakon 1. januara 2026. godine, a proizvođač mleka u prahu je u obavezi da isporuku realizuje proizvođaču konditorskih proizvoda, odnosno sladoleda, i to u skladu sa rešenjem propisanim ovom uredbom.
Izvori
Autorka
Više [+]
Diplomirana novinarka, zaljubljena u pisanu reč. Trudi se da bude dorasla novinarskom postulatu: "Rečima usko, a mislima široko".
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentariši!
Brzina mi nije jaca strana, ali fotogenicnost jeste! Do cilja cu stici...samo nemojte da zatvorite konkurs pre mene! #RuralFoto #životinje