Pola godine nakon puštanja u probni rad, vetrogeneratori prvog vetroparka Elektroprivrede Srbije u Kostolcu prestali su da rade. Za sada nije poznato da li je reč o privremenom zastoju, tehničkom problemu ili ozbiljnijem pitanju u vezi sa tehnologijom i opremom. Vetropark je izgradila kompanija Siemens Gamesa, po sistemu „ključ u ruke“, za EPS kao investitora. Vetroelektrana Kostolac ima 20 vetrogeneratora i instalisanu snagu od 66 megavata, a planirana godišnja proizvodnja iznosi 187 miliona kilovat-časova, dovoljno za oko 30.000 domaćinstava. Projekat je podržala EU donacijom od 30 miliona evra, dok je 110 miliona evra obezbeđeno kroz kredit KfW banke. #vetroelektranakostolac