Pretraživanje tekstova
Članovi Kluba godinama apeluju na institucije, nadležno ministarstvo, kao i ministarstvo finansija i insistiraju da zajedničkim snagama pronađu trajno rešenje za stanje u poljoprivredi.
Svedoci smo aktuelnih dešavanja i protestne vožnje i okupljanje poljoprivrednika zbog ponižavajućeg i očajnog stanja u agraru Republike Srbije. Klub 100P plus se od svog osnivanja 2003. godine zalaže za unapređenje poljoprivredne proizvodnje i poboljšanje statusa poljoprivrednih proizvođača, navodi se u saopštenju ovog udruženja dostavljenom redakciji Agrokluba.
Članovi Kluba godinama apeluju na institucije, nadležno ministarstvo, kao i ministarstvo finansija i insistiraju da zajedničkim snagama pronađu trajno rešenje za stanje u poljoprivredi. Za postizanje zacrtanih ciljeva neophodan je dijalog sa predstavnicima Vlade i nadležnim ministarstvima.
S obzirom da još uvek nemamo formiranu Vladu, niti novog mandatara i ministre, smatramo da treba sačekati sa radikalizacijom protesta, jer Vlada u tehničkom mandatu nema mehanizme i ne može da donese odluke koje bi dovele do dugoročnog rešenje problema u poljoprivredi. Apelujemo na predsednika Aleksandra Vučića da što pre predloži mandatara, kako bi se formirala Vlada i kako bi se nagomilani problemi počeli rešavati.
Žetva je na pragu, a kvalitet i kvantitet roda će zavisiti od donetih mera Vlade i Ministarstva po ovim pitanjima. Članovi Kluba su bili organizatori najorganizovanijeg protesta poljoprivrednika pre više godina i ne libe se da ih ponovo organizuju, ističe se u saopštenju.
Klub je izneo svoje stavove:
Autorka
Više [+]
Diplomirani novinar specijalizovan za agro novinarstvo. U poslu i životu vodi se Ničeovom formulom sreće: jedno "da", jedno "ne", jedna prava linija, jedan cilj...
Partner
KLUB 100P plus
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentariši!
Ljudski nemar, najčešći uzrok letnjih požara.
Fotografija hrasta koji gori, nastala tokom gašenja jednog od požara u okolini sela gde živim.
#Ruralfoto #priroda
Kovač Marina
pre 1 nedelju
U ovoj objavi je potrebno odabrati jednu kategoriju: ili priroda ili selo kako bi prijava bila važeća. U ovoj objavi je potrebno odabrati jednu kategoriju: ili priroda ili selo kako bi prijava bila važeća.
Зоран М. Јовановић
pre 1 nedelju
Obrisao sam jednu, da li je sada u redu? Obrisao sam jednu, da li je sada u redu?
Kovač Marina
pre 1 nedelju
Pozdrav Zorane, potrebno je odabrati samo jednu od ponuđenih kategorija za RuralFoto kako bi prijava bila važeća: selo, priroda, životinje ili Više [+] proizvodnja. Sretno 🌻