• Mehanizacija
  • 27.08.2026. 15:00

Nova tehnologija za povećanje efikasnosti manjih gazdinstava stiže iz Case IH-a

WD6 donosi mapiranje prinosa tokom košenja, dok serija kombajna Axial-Flow 160 dobija nove sisteme za preciznije vođenje i automatizaciju

Nova tehnologija za povećanje efikasnosti manjih gazdinstava stiže iz Case IH-a
Foto: Case IH

Proizvođač poljoprivredne mehanizacije Case IH predstavio je nova i unapređena tehnološka rešenja za proizvođače sena, krmnog bilja i ratarskih kultura. Među novostima su mogućnost praćenja razlika u prinosu tokom košenja na kosilici WD6, kao i novi sistemi za preciznije vođenje i automatizaciju kombajna Axial-Flow 160 serije.

Nova WD6 serija tokom košenja može da prati kako se prinos razlikuje na pojedinim delovima parcele. Podaci se beleže i prikazuju na karti, a proizvođačima su dostupni putem sistema FieldOps. Takvi podaci proizvođačima mogu pomoći u poređenju proizvodnih rezultata između različitih delova parcela i sezona te u donošenju odluka o daljoj proizvodnji.

Veća radna brzina

WD6 je, osim tehnoloških mogućnosti, dobio i nekoliko mehaničkih poboljšanja. U radu na polju može postići brzinu do 32 km/h, dok je transportna brzina do 48 km/h.

Mašina ima disk glavu velike radne širine, a povećana snaga trebala bi da omogući obradu većih površina tokom radnog dana. Novi aktivni hidraulični sistem automatski održava pritisak, sa ciljem ujednačenijeg pritiska na zemljište i kvaliteta košenja.

"Ova tehnologija, zajedno sa povećanjem brzine i novim aktivnim sistemom flotacije, našim kupcima omogućava novi nivo produktivnosti, uvida u podatke i kvalitet košnenja“, rekao je Rajan Kau, rukovodilac korisničkog segmenta u Case IH-u.

Promene se odnose i na kombajne Axial-Flow 160 serije, koji su namenjeni manjim gazdinstvima. Za modelsku godinu 2027. proizvođač uvodi nekoliko sistema za preciznije upravljanje i automatizaciju rada.

Case IH službeno lansirao potpuno novu seriju traktora Puma

Kombajni će biti opremljeni prijemnikom Vector Pro i sistemom RowGuide Pro za vođenje po redovima. AccuTurn omogućava automatizovano okretanje na kraju reda, dok AccuGuide Pro omogućava automatsko upravljanje mašinom. Sistem AccuSync služi za koordinaciju rada mašina i deljenje navigacionih linija i podataka o pokrivenosti površine u stvarnom vremenu.

U kabini su dostupna dva ekrana Pro 1200, putem kojih se može koristiti Remote Display View i poboljšani interfejs sistema automatizacije Harvest Command. Dodata je i mogućnost prikaza slike sa kamere za nadzor zrna.


Autor

Nikola Kučar

Više [+]

Novinar i urednik s više od dvadeset godina iskustva u štampanim i digitalnim medijima, na radiju i televiziji.

Zadnje aktivnosti

Poslednje aktivnosti korisnika mogu videti samo registrovani korisnici.

Online korisnici

Online korisnike Agrokluba mogu videti samo registrovani korisnici.
Za kompletne funkcionalnosti ovih servisa, prijavi se.

Promo