Pretraživanje tekstova
Dok traje policijska istraga, farma nastoji da hitno obnovi zalihe kako bi uspela da ispuni narudžbine kupaca za kraj godine, period u kojem potražnja inače naglo raste
S farme puževa na severu Francuske nestala je roba vredna oko 90.000 evra, pri čemu su lopovi odneli celokupnu zalihu svežih i zamrznutih puževa namenjenih vrhunskim restoranima, piše BBC.
Farma L'Escargot Des Grands Crus iz mesta Buzi, nedaleko od Remsa, potvrdila je da je tokom noći s nedelje na ponedeljak opljačkana, a incident je opisala kao "težak udarac" uoči praznične sezone.
Prema pisanju portala Franceinfo, provalnici su prvo presekli ogradu na kraju poseda, a zatim provalili u farmerske objekte. Prijava je podneta kasnije tokom dana, ali istraga je sada u toku i policija traga za počiniocima.
Dok traje policijska istraga, farma nastoji da hitno obnovi zalihe kako bi uspela da ispuni narudžbine kupaca za kraj godine, period u kojem potražnja inače naglo raste. Puževi, ili escargots, tradicionalni su francuski delikates, najčešće pripreman u maslacu sa belim lukom ili uz vino, pa su tokom božićnih i novogodišnjih praznika posebno traženi.
"Ovo sigurno nije objava koju smo mislili da napišemo pred praznike", poručili su iz kompanije u saopštenju. Dodali su da je reč o "šoku, nerazumevanju i pravom udarcu za ceo tim", ali i naglasili da čine sve kako bi nadoknadili izgubljene količine.
Farma snabdeva vrhunske restorane, među kojima i Mišelinovom zvezdicom nagrađeni Les Crayères u Remsu, kao i delikatese i privatne naručioce.
Fotografije snimljene nakon pljačke prikazuju gotovo potpuno ispražnjene police i rashladne komore. "Ukraden je čitav deo gotovih proizvoda iz prodavnice, kao i zalihe sirovine iz zamrzivača“, rekao je upravnik farme Žan-Matje Doevernj za Franceinfo.
"To su bile moje zalihe za kraj godine. Imali smo tačno onoliko koliko nam je trebalo da bez brige prođemo kroz praznike", dodao je.
Autor
Više [+]
Diplomirani novinar, biciklista, hedonista (ne nužno tim redom). Dugogodišnji novinar i urednik u dnevnim štampanim medijima, a poslednjih nekoliko godina radio je kao glavni urednik dvonedeljnog časopisa za poljoprivredu.
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentariši!
Brzina mi nije jaca strana, ali fotogenicnost jeste! Do cilja cu stici...samo nemojte da zatvorite konkurs pre mene! #RuralFoto #životinje