• Zakup zemljišta
  • 28.12.2021. 10:00

Zakup državnog poljoprivrednog zemljišta u sedam opština Srbije

Najviše zemljišta je u ponudi u opštini Surdulica, ukupno 2.825 hektara. Preovlađuju pašnjaci i livade u ukupnoj površini od 2.298 ha. Period zakupa je 15 godina za svih 1056 jedinica javnih nadmetanja.

Zakup državnog poljoprivrednog zemljišta u sedam opština Srbije
Foto: Depositphotos/ilfede

U predstojećem periodu održaće se drugi krug javnih nadmetanja za zakup poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini u gradovima Vranje i Valjevo, kao i u opštinama Surdulica, Ćićevac, Bojnik, Sokobanja i Sjenica, najave su Uprave za poljoprivredno zemljište.

Najviše zemljišta je u ponudi u opštini Surdulica, ukupno 2.825 hektara. Preovlađuju pašnjaci i livade u ukupnoj površini od 2.298 ha. Period zakupa je 15 godina za svih 1.056 jedinica javnih nadmetanja.

I u Sjenici je u ponudi preko 2.000 hektara, tačnije 2.255 ha državnog zemljišta. Najviše je pašnjaka u ukupnoj površini od 1.515 ha i livada 405 hektara. Period zakupa je 15 godina, a rok za prijavu na nadmetanje ističe 13.01.2022. u 14 časova.

U Sokobanji se nudi 2.238 hektara državnog poljoprivrednog zemljišta, raspoređenih u 3.183 jedinica javnih nadmetanja. Period zakupa je 15 godina, osim za javna nadmetanja u katastarskim opštinama Beli Potok, Žučkovac, Poružnica, Resnik, Sokobanja, Trgovište i Trubarevac, gde je u toku postupak komasacije, pa je period zakupa jedna godina.

Grad Vranje u drugom krugu nudi ukupnpo 1.189 hektara, od toga je 690 ha pašnjaka, 260 ha njiva i 210 ha livada. Period zakupa je 15 godina, osim za jedinice javnih nadmetanja broj šest i 209, koje su oglašene za zakup na godinu dana.

U Bojniku, Valjevu i Ćićevcu manje od 500 ha

U ostalim opštinama su u ponudi manje površine poljporivrednog zemljišta u državnoj svojini, i to u Bojniku 468 ha, Valjevu 360 ha, u Ćićevcu samo 75 ha.

Prijava za nadmetanja se vrši putem aplikacije Digitalno javno nadmetanje, a rok za prijavu je 5. januar 2022. godine u Vranju, Ćićevcu, Bojniku i Valjevu, odnosno 13. januar 2022. godine u Sjenici i Sokobanji. S obzirom da je u pitanju drugi krug nadmetanja, jedini uslov za učešće na nadmetanju za sve zainteresovane poljoprivredne proizvođače je registrovano poljoprivredno gazdinstvo u aktivnom statusu najmanje tri godine.


Autorka

Julijana Nešić

Više [+]

Diplomirani novinar specijalizovan za agro novinarstvo. U poslu i životu vodi se Ničeovom formulom sreće: jedno "da", jedno "ne", jedna prava linija, jedan cilj...

Zadnje aktivnosti

Poslednje aktivnosti korisnika mogu videti samo registrovani korisnici.

Online korisnici

Online korisnike Agrokluba mogu videti samo registrovani korisnici.
Za kompletne funkcionalnosti ovih servisa, prijavi se.

Promo