Pretraživanje tekstova
Da li se više isplati da samostalno pripremate zimnicu ili da kupujete već gotovu? Pregled cena može da da odgovor.
Odluka o tome da li ćete pripremati zimnicu ili ćete je kupiti već gotovu donosi se na osnovu toga sa koliko novca raspolažete, u kakvom prostoru živite i imate li dovoljno vremena.
Finansijski momenat je sigurno najvažniji, a računicom možete da dobijete odgovor na pitanje šta da činite.
Kilogrami voća i povrća koji su vam potrebni za spremanje slatke i slane zimnice, kao i dodatni materijal, ulje, sirće, šećer, so i drugi dodaci, sigurno zahtevaju da odvojite značajan deo budžeta u ovu namenu. Ne treba zaboraviti ni struju, ili plin, drva, u zavisnosti šta koristite od energenata.
Dnevnik donosi pregled cena sa pijaca:
Povrće / Voće | Cena za kilogram |
Crvena paprika | od 70 do 100 dinara |
Babura | 50 dinara |
Paradajz | 50 dinara |
Futoški kupus | 60 dinara |
Kajsije | 100 dinara |
Breskve | Od 50 do 100 dinara |
Šljiva | Od 60 do 80 dinara |
Ukoliko vam je draže da ipak kupite već pripremljen proizvod, najverovatnije ćete svratiti u obližnju prodavnicu ili market. Tamo će vas tegla ajvara ili pečene paprike koštati oko 200 dinara. Naravno, ukoliko je domaća proizvodnja, cene su mnogo više, čak i tri puta. Litar kuvanog paradajza je od 100 do 150 dinara. Džemovi su oko 200 dinara, a oni domaći oko 500 dinara.
Foto: Ivana Sokolović / Flickr
Izvori
Tagovi
Zimnica Ajvar Pekmez Sok od paradajza Turšija Cene
Autorka
Više [+]
Urednik portala, diplomirani novinar i ljubitelj prirode. Omiljena izreka: Ko sme taj može, ko ne zna za strah, taj ide napred.
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentariši!
Krenula proizvodnja novog XXL Big Bud traktora - evo 5 zanimljivosti
Big Bud poznat je kao najveći traktor na svijetu, a sada se ova kultna američka marka vraća na tržište. poljomehanizacije. 1. Na službenoj Facebook stranici proizvođača B...