Pretraživanje tekstova
Pozitivno delovanje je prvenstveno posledica lako svarljivih vlakana i sadržaja pektina u ovoj biljci, kažu istraživači
Ako se hrana mlečnih krava obogati silažom šećerne repe, može doći do značajnog povećanja prinosa mleka i poboljšanja njegovog kvaliteta i to bez acidoze, odnosno zakiseljavanja životinjskog organizma, pokazalo je istraživanje engleske kompanije Trident Feed, piše Farminguk.
Pozitivno delovanje je prvenstveno posledica lako svarvljivih vlakana i sadržaja pektina u ovoj biljci, a koji predstavljaju gradivne elemente za sintezu mlečne masti.
Shodno predlogu, za dodatak stočnoj hrani poželjno je koristiti šećernu repu bez GMO-a.
Istraživači su takođe podsetili da su ostaci u proizvodnji šećerne repe, dakle vrh korena i lišće, bili vrlo značajni u britanskom stočarstvu od 20-ih godina prošlog veka budući da su bili lako dostupni.
Takođe, ugljenični otisak, izračunat za proizvodnju jedne litre mleka, puno je manji od onoga koji se veže za uvoz soje iz Južne Amerike.
Sirovi rezanci šećerne repe se lako siliraju zato što sadrže puno šećera, pa ih je potrebno samo sistematski poslagati u silose i blago sabiti. Na taj način fermentacija i kiseljenje kraće traju, a rezanci dobijaju prijatan ukus, pa ih krave i ostala goveda vrlo rado jedu.
Tagovi
Silaža šećerne repe Istraživanje Ishrana krava Ugljenični otisak Prinos mleka Kvalitet mleka
Autorka
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentariši!
Prirodni rezervat Zasavica - čuvar domaćih autohtonih rasa životinja, čuvar genetičkih resursa za buduća pokolenja.